Steven Wilson, Porcupine Tree’nin 2023 Yaz Şovlarının Grubun Son Konserleri Olacağını Söyledi

Steven Wilson, Porcupine Tree’nin muhtemel final şovlarının bu bahar ve yaz “bir avuç” Avrupa festivalinde olacağını söylüyor.

Söz yazarı ve multi-enstrümantalist, yaklaşan etkinliklerinden bazılarını özetlediği bir yıl sonu mesajı paylaşırken grubun turne planlarına değindi.

Hepinize mutlu yıllar!” diye başlayan Wilson şöyle devam etti:

Her şeyden önce, geçtiğimiz yıl PorcupineTree ‘Closure / Continuation’ albümünü, şovlarını ve ‘Limited Edition Of One’ kitabımı beğenen herkese çok teşekkür ederim.

“2023’te yeni albümüm çıkacak, 10 parçalık 65 dakikalık bir müzikal yolculuk, tarif etmesi biraz zor ama yine farklı olduğunu söylemek yeterli, tamamen iddialı (iyi bir şekilde!) bahsetmeye bile gerek yok.

“Bu arada (muhtemelen final) PorcupineTree şovları, yaz boyunca bir avuç festivalde olacak, daha fazla bilgi için grubun kanallarını kontrol edin.

“Çok daha heyecan verici şeyler oluyor (en azından benim için), ama şimdilik sizi önümüzdeki yıl için en iyi dileklerimle baş başa bırakıyorum, umarım sizin için harika bir yıl olur.”

Porcupine Tree geçen eylül, ekim ve kasım aylarında Steven Wilson, klavyeci Richard Barbieri ve davulcu Gavin Harrison ile grubun Ekim 2010’dan bu yana ilk geniş kapsamlı turuna çıkmıştı.

Grup, haziran ayında Music For Nations/Megaforce Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşan on birinci stüdyo albümü “Closure / Continuation”ı desteklemek için turneye çıkıyor.

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish