No Clear Mind’dan Vasilis Dokakis’in Yaklaşan Solo Albümünden İlk Şarkı “Human”

Yunan art rock topluluğu No Clear Mind’ın kurucu üyesi Atinalı besteci ve yapımcı Vasilis Dokakis’in ilk solo albümü “Lotus” dinleyiciyle buluşmaya gün sayıyor.

20 Ocak’ta Inner Ear Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden paylaşılan “Human” isimli şarkı ise geçen günlerde kulaklarımıza ulaştı.

Kırılgan ve aynı zamanda cesur içeriğiyle öne çıkan “Lotus”, Dokakis’in sanatsal keşfinde önemli bir bölümü işaret eden bir günah çıkarma çalışmasına dönüşüyor. Aynı zamanda çoklu dokusal katmanlarda yıkanan şarkıcı-söz yazarı formuna da kavramsal bir yaklaşım izliyor.

Vokalinde ve sözlerindeki bariz karanlığa rağmen, albümdeki sekiz şarkı, özenle hazırlanmış müzikleriyle dinleyiciyi sıcak, ferah ve açık uçlu bir ses ortamına sürüklüyor.

“Lotus”u kendisi yazan, icra eden ve prodüktörlüğünü yapan Vasilis Dokakis, albüme belirgin ritmik imzasını veren olağanüstü davulcu Chris Vigos ile güçlerini birleştiriyor.

Bunula birlikte albüme, yaylı çalgılar topluluğuyla “The Ocean” şarkısında Fotis Siotas, dinlendirici saksafon icralarıyla da “Human”da Dion Stritis ve “Amazing”de de Dimitris Pagidas katkıda bulunuyor.

Vasilis Dokakis, No Clear Mind’ın kurucu üyesi olmasının yanı sıra Melentini / The Running Blue Orchestra’nın da iş birlikçisi ve yapımcısıdır.

Nalyssa Green, Foivos Delivorias, Kristof, Leon of Athens, Jack Heart and The Love Ghosts, Pavlos Pavlidis, Tango with Lions, Johnny Labelle gibi birçok Yunan indie grubunun da yapımcılığını üstlenen Vasilis Dokakis Yunan alternatif sahnesinde önemli bir yere sahip.

Aşağıda albümden paylaşılan ilk şarkı “Human”, şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Vasilis Dokakis “Human” şarkı listesi:

1. The Ocean    

2. Amazing                        

3. The Return                   

4. Human           

5. Once in a While                          

6. Can’t Escape Myself 

7. Broken Man                 

8. Looking Glass

tr_TRTurkish