Günün film önerisini 2011 yılı Film Ekimi’nde ülkemizde de gösterilen, mizahı, oyunculuğu, yönetmenliği ve gerçekçiliğiyle izleyiciyi etkisi alan alan bir film: “Ma part du gâteau” ya da “Acı, Tatlı Tesadüfler”. “My Piece of the Pie” olarak bilenlerimiz de var tabii. Romantizmden kapitalizm eleştirisine, ilişkilerden erotizme kadar pek çok meseleyi kusursuzca harmanlayan film iyi bir seyir keyfi vadediyor.

Yönetmen:  Cédric Klapisch

Oyuncular:  Karin Viard, Gilles Lellouche, Audrey Lamy

Filmin Konusu:

Çalıştığı şirket iflas edip kapanınca işsiz kalan üç çocuk annesi France, yeni bir iş bulmak ve hayatını sürdürmek için Paris’e taşınır. Steve ise Londra’da çalışan ve France’ın bir önceki iş yerinin kapanmasına neden olan insandır! İkisinin yolları bir şekilde kesişir ve evde bir yardımcıya ihtiyaç duyan Steve’in iş teklifini France kabul eder. Üstelik 3 yaşındaki oğlu Alban’ın yarattığı sorunlarla baş etmesi için Steve’in bir hizmetçiden daha fazlasına ihtiyacı vardır.

İspanyol Pansiyonu (2002), Rus Bebekler (2005) ve Paris’in (2008) filmleriyle ülkemizde tanınan Fransız yönetmen Cédric Klapisch’in son işi olan filmin başrollerini Karin Viard ve Gilles Lellouche paylaşıyor.