Hard-rock ve heavy metal sahnesinin efsane topluluklarından Twisted Sister’ın kurucu lideri ve solisti Dee Snider, yeni albümü “The Love of Metal”i geçtiğimiz Temmuz ayı sonunda yayımlandı.

Müzik çevrelerince beğeniyle karşılanan albüm, Snider’ın müzik kariyerinin özellikle de bu döneminde önemli bir yer tutarken aynı zamanda katkı veren isimlerle de hayli ses getirdi.

Hatebreed vokalisti Jamey Jasta yapımcılığında gerçekleştirilen albüm, eski Killswitch Engage üyesi Howard Jones, Lamb of God’dan Mark Morton ve Arch Enemy’nin müthiş sesi Alissa White-Gluz’un yanı sıra Kingdom of Sorrow’dan Charlie Bellmore ve Toxic Hollocaust’dan Joel Grind ile Nick Bellmore’un varlığı ile de dikkatleri üzerine çekti.

Albüm hakkındaki düşüncelerini “Bu, özellikle hayatımın bu noktasında yapmayı beklemediğim, gerçekten heyecan verici bir albüm oldu” diyerek ifade eden Snider, “Bunca genç müzisyenin – en azından benden daha genç – bu projenin bir parçası olması benim için daha da bir coşku ve heyecan kaynağı oldu” diyerek albümün kendisi için öneminin altını çiziyordu.

Daha önce “I Am The Hurricane”, “Become the Storm” ve “Tomorrow is No Concern”in paylaşıldığı albümden şimdi de yine albümün öne çıkan parçalarından “American Made” için hazırlanan video yayında.