Bu yıl kariyerinin 50. yılını kutlayan rock sahnesinin en köklü topluluklarında Nazareth yeni albümünü yayımlamaya hazırlanıyor.

“Tattooed On My Brain” isimli albüm Nazareth’in 24. stüdyo albümü olurken Frontiers Music Srl etiketiyle 12 Ekim’de piyasaya sürülecek. Ayrıca albüm, yeni vokalist Carl Sentance’ın toplulukla birlikte ilk çalışması olacak.

Carl Sentance, 2014 yılında orijinal şarkıcı Dan McCafferty’nin grubu sağlık nedenlerinden dolayı terk etmek zorunda kalmasının ardından Nazareth’e dahil omuştu.

Nazareth 1968 yılında İskoçya’da kurulup 1971’de ilk albümünü çıkardıktan sonra Roger Glover yapımcılığında kaydedilen 1973 tarihli “Razamanaz” albümünü yayımladı ve ardından Deep Purple ile turneye çıkarak tanınırlık yakalamaya başladı. En büyük başarısını 1975 tarihli “Hair Of The Dog” ve bu albümden çıkan “Hair Of The Dog” ve “Love Hurts” parçalarıyla yakalayan topluluk, günümüze kadar ayakta kalmayı başararak rock sahnesinin en mühim aktörlerinden biri oldu.

Bas gitarda Pete Agnew,  vokalde Carl Sentance, gitarda Jimmy Murrison ve davulda Lee Agnew’den kurulu güncel kadroyla kaydedilen yeni albüm “Tattooed On My Brain” şarkı listesi ve şu ana kadar paylaşılan şarkılar “State of Emergency” ile “Pole To Pole” hemen burada.

 Nazareth “Tattooed On My Brain” şarkı listesi:

 1. Never Dance With The Devil
 2. Tattooed On My Brain
 3. State Of Emergency
 4. Rubik’s Romance
 5. Pole To Pole
 6. Push
 7. The Secret Is Out
 8. Don’t Throw Your Love Away
 9. Crazy Molly
 10. Silent Symphony
 11. What Goes Around
 12. Change
 13. You Call Me

Blabbermouth.net