Daft Punk Paylaştıkları Etkileyici Bir Video ile Ayrıldıklarını Duyurdu

Neredeyse otuz yıldır birlikte müzik üreten Fransız elektronik müzik ikilisi, ayrılık haberini duyurdukları etkileyici bir video paylaştı.

1987’de Paris’te ortaokulda öğrenciyken tanışan Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo’nun 1993 yılında Paris’te yaşarken temellerini attıkları Daft Punk, 1997’de piyasaya çıkan ilk albümleri Homework ile birlikte Fransız house müziğinin tanımlanmasına yardımcı oldu. 2001 yılında yayımlanan ikilinin ikinci albümü “Discovery” ise “One More Time” ve “Harder, Better, Faster, Stronger.” gibi klasik single’ları içeriyordu.

Daft Punk üçüncü stüdyo albümleri “Human After All”u 2007’de çıkardı. Albüm turnesini kapsayan bir konser albümü olan Alive 2007, daha sonra En İyi Elektronik / Dans Albümü dalında Grammy kazandı.

2010’da Disney’in Tron: Legacy filminin müziklerini besteleyen ikili, aynı zamanda filmde küçük de bir rol aldı.

2013’ün Mayıs ayında çıkan “Random Access Memories” albümü ve bilhassa buradan çıkan “Get Lucky” şarkısı Daft Punk için gerçek bir dönüm noktası oldu. Albümde, Nile Rodgers, Giorgio Moroder, Julian Casablancas, Paul Williams ve Pharrell Williams da dahil olmak üzere birçok konuk katılımcı ikiliye katkı verdi. Pharrell Williams’ın yer aldığı hit single, Grammy’de Yılın Kaydı da dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Ancak Fransız ikili şimdi resmen ayrıldıklarını Epilogue isimli etkileyici bir video paylaşarak duyurdu. Daft Punk’ın 2006 yapımı Electroma filminden, robotlardan birinin kendi kendine patladığı bir sahne de dahil olmak üzere alıntılar da içeren 8 dakikalık görsel, “1993 – 2021” şeklinde sade bir mesajla sona ermeden önce çölde buluşan ikiliyi gösteriyor.

tr_TRTurkish