Bu hafta vizyona girecek filmler – 31 Ağustos 2018

Sinema salonlarında bu hafta 1’i yerli 7 film sinemaseverlerle buluşacak.

Çatışma – Reprisal

Frank Grillo ve Bruce Willis’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Brian A. Miller, senaristliğini ise Bryce Hammons üstlendi.

Jacob travmatize olmuş bir banka müdürüdür. Çalıştığı banka soyguna uğramış ve bu soygun bir iş arkadaşıın öldürülmesi ile sonuçlanmıştır. Yaşadığı olayın travmasını atlatamayan Jacob, soygundan sorumlu olan kişiyi bulup adalet önüne çıkartmayı kendine görev edinir. Bu amaç uğruna eski bir polis olan komşusu James ile güçlerini birleştirirler. Ancak bu soyguncu sandıklarından çok daha akıllıdır. Gabriel isimli soyguncu, iki adamın peşine düştüğünü fark edince karşı atağa geçer. Gabriel’in hamlesi, Jacob’ın eşini ve küçük kızını kaçırmak olur. Durum Jacob ve James’in Jacob’ın ailesini kurtarmak ve suçluyu adalete teslim etmek için zamana karşı yarıştıkları bir mücadele halini alır. İkili intikam peşinde kana bulanmış bir yoldan ilerlerken, Jacob’ın ailesini zamanında kurtarabilecek midir?

Kıskanç – Jalouse

Yönetmen koltuğunda David Foenkinos ve Stéphane Foenkinos’un oturduğu komedi türündeki filmin başrolünde Karin Viard yer alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Viard’ın yanı sıra Dara Tombroff, Anne Dorval, Thibault de Montalembert, Bruno Todeschini gibi isimler rol alıyor.

Orta yaşlara gelmiş, boşanmış üniversite hocası Nathalie Pécheux (Karin Viard), başta kızı Mathilde (Dara Tombroff) olmak üzere etrafındaki birçok kişiyi kıskanmakta, her şeyden yakınmaktadır. Etrafına sürekli negatif enerji yayan Nathalie’nin bu ciddi orta yaş krizi, en yakınındaki insanlarla komik olaylar yaşamasına neden olacaktır.

Upgrade

Filmin başrollerinde Logan Marshall-Green, Betty Gabriel ve Harrison Gilbertson yer alırken yönetmen koltuğunda Leigh Whannel oturuyor.

Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Günün birinde bir milyarder muciten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi alır. Tedavi için Trace’in bedenine STEM olarak adlandırılan yapay zekâ implantı yerleştirilir. Tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur…

Dışarıda – He’s Out There

Yönetmen koltuğuna Quinn Lasher’ın oturduğu filmin başrolünü “Dexter” ve “Chuck” dizilerinde yer alan, “The Handmaid’s Tale” adlı dizideki rolüyle de 2018 Emmy Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” adaylığı alan Yvonne Strahovski üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Justin Bruening, Abigail Pniowsky, Anna Pniowsky gibi isimler yer alıyor.

Laura ve iki küçük kızı tatil yapmak için uzak bir göl evine gider. Genç anne eve vardıklarından burada yıllar önce yaşayan ailenin çocuğunun kaybolduğunu öğrenir. Laura, duydukları hakkında tedirgin olsa da bunun tatillerini bozmasına izin vermez. Anne ve kızları eve yerleştikten bir sonra tuhaf durumlar yaşamaya başlar. Zaman geçtikçe kabus dolu anlar yaşamaya başlayan aile kim olduğunu bilmedikleri bir psikopat tarafından korkunç bir tuzağa düşürülmüştür. Eşinden haber alamayan Shawn apar topar göl evine gittiğinde gördükleri karşısında dehşete düşer. Anne ve iki küçük kızın hayatta kalabilmek için savaşmaktan başka çaresi yoktur.

İtalyan Usulü Aşk – Little Italy

Filmin yönetmenliğini Donald Petrie, senaristliğini ise Steve Galluccio ve Vinay Virmani üstlenirken başrollerde Danny Aiello, Alyssa Milano, Jane Seymour, Gary Basaraba gibi isimler yer alıyor.

İki yakın arkadaş olan Sal ve Vince birlikte restoran işletmektedir. Aileden kalma gizli tarifleriyle işlettikleri redstoranda her şey yolundadır. Fakat yakın arkadaşların arası açılınca işler karışır. Bilinmeyen bir nedenden dolayı araları bozulan Sal ve Vince birer düşmana dönüşür. Aradan geçen onca yıla rağmen aileler arasındaki husumet sona ermez. Fakat Sal’in Londra’da şef olan kızı Nikki’nin Küçük İtalya’ya geri dönmesi ile ile işler karışır. Nikki’nin Vince’in oğlu Leo’ya âşık olması ile gerilen ortam Sal’in annesi Franca ve Vince’in babası Carlo’nun evlenmeye karar vermesi ile iyice karışır. Artık aynı şehirde yaşamanın imkânsız hale geldiğini düşünen aileler kimin gideceğini belirlemek için çetin bir yarışa başlar.

Şafaktan Önce – Prayer Before Dawn

Oyuncu kadrosunda, Joe Cole, Panya Yimmumphai, Vithaya Pansringarm ve Nicolas Shake yer aldığı, gerçek bir hikâyeden uyarlanan, İngiltere ve Fransa ortak yapımı filmin yönetmen koltuğunda  Jean-Stéphane Sauvaire oturuyor.

Film, Tayland’da kötü şöhretiyle nam salmış bir hapishanede tutsak olan ve özgürlüğüne kavuşmak için Muay Thai turnuvalarında dövüşmesi zorunda kalan bir İngiliz boksörün hikâyesini konu ediniyor.

Gürbüz: Hadi Allah’a Emanet

Oyuncu kadrosunda Şafak Sezer, Ayhan Taş, Emre Mutlu, Hakan Bulut, Arzu Oruç gibi isimler yer aldığı, Orhan Erkal’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde bir pizzacıda motorlu kurye olarak çalışan Gürbüz’ün maceraları anlatılıyor.

 

 

 

 

içeriğin hazırlanmasında sinemalar.com ve beyazperde.com sitelerinden faydalanılmıştır

 

 

 

tr_TRTurkish