Heart’tan Ann Wilson Yaklaşan Albümünden “This Is Now” Adlı Yeni Şarkısını Paylaştı

Heart grubundan Ann Wilson, grubu Tripsitter ile birlikte yayımlayacağı yeni albümünden “This Is Now” single’ını yayınladı. “Another Door” adını taşıyan uzunçalar 29 Eylül’de dinleyiciyle buluşacak.

Wilson, “Another Door”un kayıtlarını 2023 turnesinden önce tamamladı. Albüm tamamen orijinal materyallerden oluşuyor ve şarkıcı-söz yazarı 1970’lerden bu yana ilk kez bir grupla birlikte tam uzunlukta bir albüm yayımlıyor. Tripsitter’da Wilson’ın yanı sıra basçı Tony Lucido, gitarist Ryan Wariner, davulcu Sean T Lane ve gitarist-klavyeci Paul Moak yer alıyor. Albümde ayrıca gitarist Tom Bukovac’ın da katkıları bulunuyor.

“Another Door”, Wilson için kariyerinde ilk kez tek başına söz yazarı olduğu bir albüm olarak geçiyor kayıtlara. Wilson yaptığı açıklamada, “Bu, yaratıcı hayatımda heyecan verici bir dönem; bana mesleğimi neden sevdiğimi hatırlatacak çok fazla yeni ve taze şey var” diyor.

Bu arada, 24 Kasım’da “Ann Wilson & Tripsitter: Live in Concert” 100’den fazla PBS kanalında gösterime girecek. Wilson ve grubu gösteriyi Temmuz 2023’te Nashville’deki Brooklyn Bowl’da kaydetti. Set, yeni albüm “Another Door”dan şarkıların yanı sıra Heart klasiklerini de içeriyor.

Albümün kapağı ise Pink Floyd, Led Zeppelin, Paul McCartney & Wings ve daha fazlası için hazırladığı sanat çalışmalarıyla tanınan StormStudio imzası var. Şirket, merhum efsanevi albüm sanatçısı Storm Thorgerson tarafından kuruldu.

Wilson kısa bir süre önce Kuzey Amerika yaz turnesini tamamladı. Haziran ayında, kız kardeşi Nancy ile birlikte yeni Heart şarkıları yazdığını açıkladı.

Yeni şarkı “This Is Now”ın şarkı sözü videosuna aşağıdan göz atabilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Ann Wilson “Another Door” şarkı listesi:

01. Tripsitter

02. This Is Now

03. Rain of Hell

04. Stranger in a Strange Land

05. Waiting for Magic

06. Ruler of the Night

07. Still

08. Rusty Robots

09. What If

10. Little Things

11. Miss One and Only

Photo by Criss Cain

Consequence.net

tr_TRTurkish