Cirith Ungol Gelecek Albümü “Dark Parade”i Yeni Şarkı “Velocity (S.E.P.)” ile Duyurdu

Cirith Ungol, 20 Ekim’de Metal Blade aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak altıncı stüdyo albümleri “Dark Parade”i duyurdu. Albümün açılış single’ı “Velocity (S.E.P.)” ise duyuruyla birlikte paylaşıdı.

Kaliforniyalı heavy metal emektarları 80’lerin metal çevrelerinde kült kahramanlar olarak ayrı bir yer sahibiylen, yeni şarkı “Velocity (S.E.P.)” grubun tanımlayıcı power metal sound’undan lezzetler ulaştırıyor kulaklarımıza.

Davulcu Rob Garven single için “Bu, değer verdiğimiz şeyleri sattığımızda neler olduğuyla ilgili” diyor. “Ruhumuz – eğer böyle bir şey varsa – haysiyetimiz, gururumuz ve sonsuz para, güç, şan ve başkaları üzerinde hakimiyet kurma arayışında anlaşmayı tamamlamaya yardımcı olacak başka neyimiz varsa.”

Gitarist Jimmy Barraza’nın da açıkladığı gibi, Cirith Ungol formülünde yeni olan bazı özel müzikal tuhaflıklar var.

Barraza, “Sabbath ya da Priest havasına doğru sapmak çok uzak değil ve bilinçaltında gerçekleşiyor” diyor.

Esasen gelecek albüm “Dark Parade”in yazımına grubun 2020 çıkışlı geri dönüş albümü “Forever Black”in yayımlanmasının hemen ardından başlanıyor. Bu sebeple albümün lirik içeriği ve sert ruh hali, pandeminin dünya çapında ve kişisel olarak yol açtığı acılardan besleniyor.

Garven, “Grup üyeleri yakın akrabalarını kaybetti ve dünya nüfusunu ve ekonomilerini yerle bir eden salgınla elimizden geldiğince mücadele ettik,” diyor. “Her ne kadar dehşet verici olsa da yıkımın eşiğindeki bir dünyaya ilişkin kıyamet yüklü mesajımız için mükemmel bir zemin oluşturdu.”

Yeni albüm “Dark Parade”, daha önce duyurulan 2023 ABD konserlerinin sonuncusu olan Batı Hollywood’daki The Roxy konseriyle aynı gün, 20 Ekim’de yayımlanacak.

Yeni şarkı “Velocity (S.E.P.)”, albüm şarkı listesi ve kapak görseline buyurunuz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Cirith Ungol “Dark Parade” şarkı listesi:

01. Velocity (S.E.P.)

02. Relentless

03. Sailor On The Seas Of Fate

04. Sacrifice

05. Looking Glass

06. Dark Parade

07. Distant Shadows

08. Down Below

Cirith Ungol, photo by Peter Beste

Consequence.net

tr_TRTurkish