Şarkıcı / söz yazarı Chelsea Wolfe “The Culling” parçası için hazırlanan tüyler ürpertici bir video paylaştı.

Wolfe, 2017’nin son çeyreğinde yayımladığı ve geçtiğimiz yılın nefis albümlerinden biri olan “Hiss Spun”da yer alan “The Culling” için hayli huzursuz edici görsel bir çalışmaya imza attı. Yoğun goth-rock unsurlarının etkisindeki altı dakikaya yakın şarkının klibi de en az şarkı kadar tedirgin edici bir atmosfere sahip.

Wolfe’un sınırları zorlayan sanat dilinin derin, karmaşık duyguları ortaya çıkarmaktaki başarısı ve bu hissiyatı yansıtan şarkılarının taşıdığı etki geçtiğimiz yılın en derin albümlerinden biriyle zirve yapmış ve “Hiss Spun”, hanımefendinin kariyeri için kıymetli bir yere oturmuştu.

2010 tarihli “The Grime And The Glow” albümünün yarattığı etki ve ardından gelen çalışmalarda da hiç eksilmeyen müzikal yoğunluk ve yakalanan dipsiz atmosfer 2015’deki “Abyss” ve son olarak da “Hiss Spun”a kadar gelip dayandı.

Wolfe, şu anda Brutus, Emma Ruth Rundle ve Ministry ile dönem dönem bir araya gelecekleri ve 15 Ağustos’a kadar devam edecek bir Avrupa turnesinde. Ardından Kuzey Amerika’ya dönecek olan Wolfe, Russian Circles ile birlikte eylül ayı sonlarından başlayarak bu bölgeyi turlayacak.

Wolfe ve Bill Crisafi’nin ortak yaratıcı yönetmenler olarak ortaya çıkardıkları bu tekinsiz görsellik, şarkıyla birleştiğinde hayli etkileyici bir deneyime yol açıyor. Ayrıca videonun filme alındığı yer olan Salem, Massachusetts’in ‘Salem Cadı Mahkemeleri’ ile anılan doğaüstü kötü şöhreti de bu tekinsizliği destekler nitelikte.

Chelsea Wolfe, The Culling videosu ile huzurlarınızda.