18 Mayıs 2017’de trajik bir şekilde hayatını kaybeden grunge akımı ve dünya rock sahnesinin mühim ismi Chris Cornell için Foo Fighters, Metallica, Ryan Adams ve daha birçok sanatçı ve grubun katılımıyla bir anma konseri gerçekleştirilecek.

Bu isimlerin yanı sıra Cornell’in eski grupları Soundgarden, Audioslave ve Temple of the Dog üyelerinin de katılacağı, sunuculuğunu Jimmy Kimmel’in üstlendiği ve 16 Ocak 2019’da Los Angeles The Forum’da gerçekleştirilecek etkinik, yıldızlarla dolu bir anma konserine sahne olacak.

Chris Cornell’in eşi Vicky organizasyonla ilgili duygularını şu sözlerle ifade ediyor, “Tüm bu muhteşem sanatçı ve dostların bir araya gelip Chris’e, onun müziğine ve dünyada bıraktığı izine olan sevgi ve takdirlerini göstercekleri için onur duyuyoruz. Bu geceyi tüm hayranlarla paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz”.

“I Am The Highway: A Tribute to Chris Cornell” ismiyle düzenlenecek etkinlikten elde edilecek gelir, Chris ve Vicky Cornell Vakfı ve Epidermolysis Bullosa Tıbbi Araştırma Vakfı’na bağışlanacak.

Geçtiğimiz yıl Prophets of Rage ve System Of A Down solisti Serj Tankian’ın Rock Am Ring sahnesinde Chris Cornell anısına seslendirdikleri “Like a Stone” performansıyla biz de Chris Cornell’a saygılarımızı sunalım.