Günümüzün mühim gitarcılarından Rage Against The Machine, Audioslave ve Prophets of Rage gitaristi Tom Morello solo albümünü yayımlamaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki sonbahar yayımlanacak albüm öncesi Morello, yeni şarkısı “We Don’t Need You” için bir müzik videosu yayımladı.

ABD.li rap şarkıcısı Vic Mensa ile iş birliğinin sonucu ortaya çıkan şarkı, Morello’nun 12 Ekim’de Mom + Pop Music etiketiyle pyasaya sürülecek solo albümü “The Atlas Underground”da yer alıyor.

Morello, 12 şarkıdan oluşan albümde GZA, Gary Clark Jr., K. Flay, Pretty Lights, Portugal. The Man, Whethan, Marcus Mumford, RISE AGAINST’s Tim McIlrath, Carl Restivo, Nico Stadi, Leikeli47 ve Herobust’dan oluşan zengin bir konuk sanatçı listesi ile çalıştı.

Morello, albümün ortaya çıkış sürecini “Yolu açan riffler ve ritimler oldu, ancak iş birlikçilerinin sıradışı yetenekleri yaratıcılığımı bilinmeyen bir bölgeye taşıdı”, sözleriyle özetlerken konuk sanatçı listesine göz gezdirdiğimizde yenilikçi gitaristin bu defa da müziğinin sınırlarını genişletme çabasında olduğunu görüyoruz.

Yeni Tom Morello şarkısı “We Don’t Need You” huzurlarınızda.

Tom Morello “The Atlas Underground” şarkı listesi şu şekilde:
01. Battle Sirens (feat. Knife Party)
02. Rabbit’s Revenge (feat. Bassnectar, Big Boi, Killer Mike)
03. Every Step That I Take (feat. Portugal. The Man, Whethan)
04. We Don’t Need You (feat. Vic Mensa)
05. Find Another Way (feat. Marcus Mumford)
06. How Long (feat. Steve Aoki, Rise Against’s Tim McIlrath)
07. Lucky One (feat. K. Flay)
08. One Nation (feat. Pretty Lights)
09. Vigilante Nocturno (feat. Carl Restivo)
10. Where It’s At Ain’t What It Is (feat. Gary Clark Jr., Nico Stadi)
11. Roadrunner (feat. Leikeli47)
12. Lead Poisoning (feat. GZA, RZA, Herobust)