The Rolling Stones “Tattoo You” Albümü Koleksiyon Seti İçin Dokuz Yeni Şarkı Kaydetti

Ronnie Wood, The Rolling Stones’un “Tattoo You” albümü 40. yıl dönümü kutu seti hazırladığını açıkladı.

Gitarist, The Times’a “Ben ve Mick [Jagger], Tattoo You’nun [40. yıl dönümü] yeniden yayınlanması için dokuz yeni parça yaptık,” dedi.

1981 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen orijinal LP, büyük ölçüde 1970’lerde kaydedilen ancak albümlerde yer almayan stüdyo kayıtlarından oluşuyordu ve şarkıları tamamlamak için yeni vokaller ve enstrümantal bölümler eklenmişti.

İçerik neredeyse on yıla yayılmış olmasına ve yarım düzineden fazla oturumun kayıtlarına yer vermesine rağmen, koleksiyon bütün halinde etkileyici bir şekilde iyi çalıştı. Çıkış single’ı “Start Me Up” grubun en çok tanınan şarkılarından biri olurken, “Neighbours” ve “Waiting on a Friend” öne çıkan şarkılar oldu.

Yeni “Tattoo You” koleksiyon seti, Stones’un klasik albümlerinin duyulmamış bonus malzemelerle yeniden yayımlama yönündeki son trendini devam ettiriyor. Grup 2020’de, 1973 albümleri “Goats Head Soup” için daha önce yayımlanmamış üç parça ile genişletilmiş bir baskı çıkardı. Aynı şekilde, 2010’daki “Exile on Main Street”in yeniden basımı, grubun kasalarından 10 keşfedilmemiş şarkıyı içeriyordu, güncellendi, üzerine dublaj yapıldı ve ilk kez yayımlandı.

Bununla birlikte Ronnie Wood, yeni “Tattoo You” setine ek olarak, yakın zamanda Rolling Stones öncesi grubu Faces ile yeni materyaller kaydettiğini ve aynı zamanda blues ikonu Jimmy Reed’e bir övgü albümü üzerinde çalıştığını da açıkladı.

Ultimateclassicrock.com

tr_TRTurkish