Rod Stewart, Ronnie Wood ve Kenney Jones Yeni Faces Şarkıları Üzerinde Çalışıyor

Rod Stewart, Ronnie Wood ve Kenney Jones’un kariyerlerini başlatan İngiliz grubu Faces, yeni şarkılar yapmak için yeniden bir araya geldi.

Faces, 1969’da solist Steve Marriot’un Humble Pie’ı oluşturmak için ayrıldığında Small Faces’in enkazından doğmuştu. Kalan üyeler, Jeff Beck Group’tan Stewart ve Wood’u gruba dahil ettiler ve belki de ne kadar büyüyeceklerinin farkında olmadan grup ismindeki “Small” takısını bıraktılar.

Faces, sonunda kendi başarısının, özellikle de Rod Stewart’ın hızla yükselen solo kariyerinin ağırlığı altında ezildi. Ayrılmalarının ardından, gitarist Ronnie Wood The Rolling Stones’a, davulcu Kenney Jones ise The Who saflarına katıldı.

Faces’dan yeni müzikler beklememize neden olacak haber ise Ronnie Wood kaynaklı.

Wood’a göre, hayatta kalan üç üye stüdyoda. 74 yaşındaki gitarist The Times ile yaptığı yeni bir röportajda, “Ben, Rod ve Kenney yeni Faces müziği kaydediyoruz” diyor.

Yeni şarkılarına ne zaman kulak vereceğimizle ilgili henüz bilgi olmayan üçlü en son 2015 yılında yeniden bir araya gelmiş, Stewart eski grup arkadaşlarıyla 40 yıldan fazla bir süre sonra sahne almıştı.

Aşağıda, Şubat 2020 Brit Ödülleri’nde Rod Stewart, Ronnie Wood ve Kenney Jones’un bir araya geldiği Faces performansına göz atabilirsiniz.

Consequence.net

tr_TRTurkish