Testament’in Yeni Albüm Kayıt Süreci Hakkında

Testament solisti Chuck Billy, yeni bir röportajda, grubun önümüzdeki aylardaki kayıt ve turne planlarından ve yaz aylarında Avrupa kıtasına yapılacak bir ziyaretten bahsetti.

Billy şu detaylara değindi: “Bu normal. Genellikle her yaz Avrupa’ya gideriz. Şu anda biraz kısıtlı bir zamanımız var çünkü yeni bir albüm üzerinde çalışıyoruz. Şu anda onu yazıyoruz. Temmuz’da yola çıkmadan önce bitirip kaydetmek zorundayız. Hedefimiz bu. Şu anda bunun üzerinde çok çalışıyoruz. Temmuz’dan önce sadece birkaç konserimiz var, o da Connecticut ve Batı Virginia’da yapacağımız iki özel konser; biri Foxwoods’da diğeri Hollywood Casino’da. Ve bu konserlerde [TESTAMENT’in ilk iki albümü] ‘The Legacy’ ve ‘The New Order’ın tamamını çalacağız çünkü mart ayında bu albümleri Nuclear Blast Records etiketiyle yeniden yayınlayacağız. Bu yüzden gerçekten biraz ara vermek, albüm yazmaya biraz ara vermek – dışarı çıkmak, bu ilk kayıtları bizimle birlikte kutlamak – ve sonra hemen stüdyoya dönüp kayıtları bitirmek istiyoruz. Bu yüzden dört gözle bekliyoruz. Dışarı çıkmak ve canlı çalmak bizim işimiz. Bunu çok seviyoruz. Bir ara verip böyle eğlenceli şeyler yapmak için sabırsızlanıyoruz.”

Ayın başlarında gitarist Alex Skolnick, davulcu Chris Dovas ve yeni şarkı yazım sürecine değinmişti:

Şimdi Chris Dovas bizimle davul çalıyor. Oğullarımızdan herhangi biri olabilecek yaşta bir adam. Ama inanılmaz biri. Gerçekten doğru enerjiyi getiriyor. Yani müziğin ilk günlerindeki enerjiyi getiriyor. Evet, onunla yeni materyaller üzerinde çalışıyoruz. Gitarist Eric Peterson’un onunla bir araya geldiğini biliyorum. Eric birkaç kez Doğu Yakası’na geldi ve bir araya gelip materyal üzerinde çalıştık. Yani onların seansları, benim seanslarım ve elimizdeki kayıtlar arasında dijital ses iş istasyonlarında yapılan pek çok taslak var. Çok fazla şey var. Bir liste yaptım ve birleştirilmesi ve düzenlenmesi gereken neredeyse birkaç düzine taslak var. En iyi parçaları bulmamız, onları biraz daha geliştirmemiz, vokal eklememiz gerekiyor ama kesinlikle iyi yoldayız.”

Testament’in son albümü “Titans of Creation”, Nisan 2020’de dinleyiciyle buluşmuştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish