Tango Tutkusunun Peşinde: Arjantin’in En İyi Tango Mekânları

Arjantin tangosu, Arjantin halkının neşe ve gururunun vasıtası olan son derece farklı ve sosyal bir danstır. Onlar için bu bir yaşam biçimi ve kültürlerinin ifadesidir. Ülke çapında yüzlerce öğretmen, rehber ve festivalle milletin yaratıcılığının ve saf mirasının sembolüdür.

Arjantin tangosu süregelen dans pratiğinin birçok farklı stiliyle karmaşık ve belirsiz bir tarihe sahiptir. Bu stillerinin orijini 1900lü yıllara dayanmakta ve bugün de popülerliğini sürdürmektedir. Tango Canyengue geleneksel Arjantin tangosunun bütün temel unsurlarını içeren ritmik bir tango tarzıdır. Tango Orillero ise şehirlerin merkezleri dışında da yaygın ve daha özgürce gelişen bir dans stilini ifade eder. Ve Salon Tangosu, Buenos Aires’in salonlarında yapılan danstır. Bu stiller Arjantin tangosunun altın çağı (1935–1952) boyunca, büyük dans salonlarında milongalar yapılırken ve büyük tango orkestraları eşliğinde uygulandı.

Bir sükûnet döneminden sonra tango,  1983 yılında Arjantin askeri diktatörlüklerin bitimiyle yeniden ortaya çıktı. O zamandan beri, Tango de Fantasia, Tango Nuevo ve Estilo Milonguero gibi yeni stiller de gelişmiştir.

Yolunuz Arjantin’e düşer ve tango tutkusunun peşinden giderseniz, şu mekânları not etmenizde fayda var;

Plaza Dorrego

File:PlazaDorrego.JPG

La Viruta

La Viruta Tango

Mente Argentina Tango School

Mente Argentina

Lucia Y Gerry Tango

Tango Piola

Alejandro Gee

Tangocherie

Ruben Y Cherie

Narrative Tango Tours

DSCN3138.jpg

Tango Buenos Aires Festival

Cafe Tortoni – The World Tango Museum

File:Café Tortoni.JPG

What's your reaction?

tr_TRTurkish