Kuzeyin progresif nağmeleri bu defa üç şehri birden etkisi altına almaya hazırlanıyor.

Progresif metal sahnesinin yükselen yıldızı Soen, İzmir, Ankara ve İstanbul’da!

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında İstanbul’a uğrayan ve unutulmaz bir konsere imza atan İsveçli topluluk, bir kez daha üstelik üç şehri kapsayan bir Türkiye turnesiyle müzikseverlerle buluşacak.

2017 tarihli “Lykaia” albümü ile metal dünyasında büyük ses getiren Soen, son albümleri “Lotus” ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

İsveçli grup; Opeth’ten tanıdığımız Martin Lopez’in liderliğinde Joel Ekelöf, Lars Åhlund, Stefan Stenberg ve Cody Ford’dan oluşan kadrosuyla metal müziğin en dinamik ve yaratıcı ekiplerinden biri. Geçmişinde Death, Testament, Candlemass ve Avatarium gibi gruplarından tanıdığımız Steve Di Giorgio ve Marcus Jidell gibi metal camiasında büyük saygı duyulan müzisyenler de barındıran grup, sırasıyla “Cognitive”, “Tellurian”, “Lykaia” ve “Lotus” albümlerini müzikseverlerin beğenisine sundu.

Martin Lopez grubun müziğini “melodik, ağır ve karmaşık” olarak tanımlarken, ekibin Tool, Opeth ve Katatonia gibi isimlerden aldığı ilhamla yarattığı kendine has melankolik ve benzersiz tarz, Soen dinleyicilerini büyülemeye devam ediyor.

Topluluğun, 3 Eylül 2019 tarihinde İstanbul, Volkswagen Arena’da verdiği ve yoğun katılımla gerçekleşen konseri, geçtiğimiz yılın en iyi performanslarından biri olarak değerlendirilirken, hem grubun hem de izleyicinin damağında leziz tatlar bırakmıştı.  

Soen, son albümü “Lotus”un Avrupa turnesi kapsamında, 10 Haziran 2020 Çarşamba İzmir, SoldOut Performance Hall sahnesinde, 11 Haziran 2020 Perşembe Jolly Joker Ankara ve 12 Haziran Cuma akşamı da İstanbul, KüçükÇiftlik Bahçe’de unutulmaz konserler yaşatmak için hayranlarını bekliyor.