Londra’da bulunan Doğal Tarih Müzesi tarafından gerçekleştirilen Yaban Hayatı Fotoğrafçılığı ödüllerinde, halk jürisinin seçimitle Sam Rowley’in metroda kavga eden fareler fotoğrafı birinci oldu.

Londra metrosunda fareler bulunduğunu bilen Sam Rowley, istasyonda 5 gün kaldı. Rowley, bu süre içinde birbirleriyle mücadele eden iki fareyi fotoğraflamayı başardı. Rowley'in ‘İstasyon Kavgası’ adını verdiği fotoğrafı, internette halk tarafından oylanarak birinciliği kazandı.
Yarışmaya giren diğer fotoğraflar arasında dikkati çeken bir diğer fotoğraf ise Aaron Gekoski tarafından çekilen ‘Kavgayı Kaybetmek’ adlı boks yapan bir orangutan fotoğrafı oldu. Orangutanların Bangkok’ta boks gösterilerinde kullanıldığı yıllarca biliniyordu.
Yarışmada dikkat çeken bir diğer fotoğraf Aaron Gekoski’in çektiği ‘Kavgayı Kaybetmek’ adlı boks yapan bir orangutanı gösteren fotoğrafı oldu.
Halk jürisinin dikkate değer gördüğü Michel Zoghzhogi’ye ait fotoğrafta ise bir anakonda ile mücadele eden anne ve yavru jaguarın görüntü var.

Dikkat çeken diğer fotoğraflar ise;

Francis De Andres – Karda Ren geyikleri
Martin Buzora – Bebek gergedan ve bakıcısı