Silvia Arsebük’ten Doğanın Döngüsü ile Mandala

Silvia Arsebük’ün hazırladığı, Libros yayınlarından çıkan Günlerin Getirdiği isimli 16 aylık ajanda/kitapçık serisi bu yıl (Eylül 2021-Aralık 2022), “Doğanın Döngüsü ile Mandala” teması ile sanatseverlerle buluşuyor.

Ufak dokunuşlarla insanın hayatında fark yaratacak ilgi çekici temalara yer vererek hazırladığı Günlerin Getirdiği isimli 16 aylık ajanda serisiyle dikkat çeken Silvia Arsebük, bu yıl “Doğanın Döngüsü İle Mandala” teması ile mandalanın dışavurumcu sanattaki önemini hissettirmeyi amaçlıyor.

“Yaşamımız büyük bir çember, yaşadığımız her evrede her olay kendi içinde döngülerden oluşuyor. Hayat bize dönüşümümüz, evrimleşmemiz için, almamız gereken bir dolu dersi sunuyor. Bu dersleri aldıysak ne âlâ, almadıysak bir sonraki döngüde yine karşılaşıyoruz. Bu bir yol ve yolculuğumuz hiç bitmeyecek,” yorumunda bulunan Silvia Arsebük sözlerini şöyle noktalıyor: “Bu yıl aracımız ‘yazı ve sanat’ olacak. Her ayın başında doğanın döngüsünden esinlenerek sizinle sohbet etmek ve mandala çalışması yaparak, bol alıştırmalar ile 16 ayı birlikte geçirmeyi arzusundayım. Sizleri, biraz çizmeye, biraz yazmaya ve hayal kurmaya davet etmek istiyorum… Umarım davetimi kabul eder, bana eşlik eder ve sonuçlarından memnun kalırsınız…”

Sayfa Sayısı: 256
İç Baskı: Renkli – Resimli
Fiyatı: 69.90TL
Dağıtım Tarihi: 01.09.2021

Silvia Arsebük Hakkında
Doğu’nun en Batı’sında, Batı’nın en Doğu’sunda büyüleyici bir şehirde, İstanbul’da doğdum. Bu şehir, çok kültürlü, çok renkli kimliğiyle beni şekillendirdi, onun kadar hareketli ve sabırsız oldum hep. Kırkıma vardığımda, kurumsal şirketlerde geçen uzun ve can sıkıcı yöneticilik hayatımı terk ettim, yeniden hayal kurmaya başladım. Bir gün bir de baktım, ilk gençlik askım desinatörlük bana geri dönmüş! Çoktan unuttuğum o desenler, yıllar boyu gerçekleştirdiğim Uzakdoğu seyahatlerimde beni çevreleyen sımsıcak renkler ve geleneksel motiflerle buluşup içimde dans etmeye başladılar. Mandala meğer hep bendeymiş, içimi dışıma çıkardım! Mandalayla birlikte, eşzamanlı olarak uzun bir kişisel gelişim yolculuğum başladı. “Yaratıcı Yazarlık”, “Yazı ile Terapi”, “Dışavurumcu Sanatlar” ve “Yaratıcılık Programları”, “Jungian ve Gestalt Terapiler,” EFT (Emotional Freedom Techniques), “Kahramanın Yolculuğu”, arketipler ve diğerleri… Bu alanda öğrenciliğim hiç bitmeyecek, ama bir yandan da öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaktan sevinç duyuyorum. Mandala atölyelerim 2014 yılından bu yana devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda atölye programıma “Yasam Döngüsünde 12 Evre”, “Sanatla Farkındalık”, “Ergenle Yasama Kılavuzu” ve “Arketip” atölyelerini de ekledim. 2017-2018 için tasarladığım alıştırmalar içeren “Günlerin Getirdiği” başlıklı mandala-ajandam ilk kez okurlarla buluştu. 2018-2019 yılları için “Çiçek Çiçek Günlerin Getirdiği” isimli, her ayın basında çizme ve yazma ile ilgili alıştırmaların olduğu 16 aylık ajandam da yayımlandı. 2019-2020 yılları için “Arketipler 1” temalı ajandam da sizlerle buluştu. Her zamanki gibi, bilgi, alıştırma ve yazı ajandanın olmazsa olmazı. Yolculuğum sürüyor. Bana eşlik eder misiniz?
Detaylı bilgi için:

tr_TRTurkish