Çocuklarının İngilizce becerilerine yatırım yapmak isteyen velileri destekleme amacıyla yazılan Çocuğum İngilizce Öğreniyor ‘Anne Babalar İçin Yol Haritası’ gerçek yaşamdan alınmış somut vakalar üzerinden uygulanabilir prensipler önerirken yabancı dil öğretmenleri için de güncel bir rehber niteliği taşıyor.

Prof. Dr. Cem Balçıkanlı ve Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen’in hazırladığı, Altın Kitaplar Akademi logosuyla piyasaya çıkan Çocuğum İngilizce Öğreniyor ‘Anne Babalar İçin Yol Haritası’ “İngilizce çalışırken çocuğuma nasıl yardım etmeliyim? Çocuğumu nasıl yönlendireceğim? Neden anlıyorum ama konuşamıyorum?” Sorularının cevabını veriyor. Anne ve babalaryabancı dil öğrenmenin temel prensiplerini keşfederken çocuklarla öğrenme özelinde doğru iletişim kurabilmenin inceliklerini de irdeleme fırsatı buluyor.

Çocuğum İngilizce Öğreniyor ‘Anne Babalar İçin Yol Haritası’ kitabının yazarları Prof. Dr. Cem Balçıkanlı ve Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen, “Tüm bilinçli anne babalar çocuklarının İngilizceyi iyi öğrenebilmesini ister. Üst düzey İngilizce becerileri akademik ve mesleki yaşamları boyunca evlatlarımıza sadece yeni fırsatlar yaratmayacak, aynı zamanda onların hızla değişen dünyanın aktif özneleri olmalarını da sağlayacaktır. Bu sürecin tüm sorumluluğu ise sadece okula, öğretmene veya çocuğun kendisine yüklenemez. Biz velilerin de çocuklarımızın İngilizce öğrenme serüvenlerinde oldukça önemli bir rolü bulunmaktadır. Pekâlâ bu rolün ne kadar farkındayız ve rolümüzü ne kadar etkili oynayabiliyoruz? Geç kalmak istemeyen anne ve babalar, Çocuğum İngilizce Öğreniyor kitabıyla yabancı dil öğrenmenin temel prensiplerini keşfederken çocuklarla öğrenme özelinde doğru iletişim kurabilmenin inceliklerini de öğrenecekler,” yorumunda bulunuyor.

Sayfa Sayısı: 160

Tür: Eğitim/Akademik Kitaplar

Dağıtım Tarihi: 01.09.2021

Proje Danışmanı: Dr. Nilay Yılmaz

Proje Koordinatörü: Hülya Şat

Prof. Dr. Kemal Sinan Özmen

Kemal Sinan Özmen 1977 yılında Muş’ta doğdu. Gazi Üniversitesi, GaziEğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği Anabilim Dalında lisans eğitiminitamamladı. Hâlen Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Programındaprofesör olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bilimi ve eğitimi kampüsdışına taşıma hedefiyle uzun yıllar boyunca öğretmen eğitimleri çalışmalarındagörev almış, veli seminerleri vermiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Cem Balçıkanlı

1980 yılında İstanbul’da doğan Cem Balçıkanlı, Fulbright bursuyla Florida Üniversitesinde Türkçe okutmanı olarak görev yaptı. 2013’te doçent, 2019’da da profesör unvanlarını aldı. Hâlen Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalında lisans ve lisansüstü dersler vermektedir. Velilerin yabancı dil eğitim sürecindeki rolü üzerine çok sayıda konferans vermiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.