Gitarist, besteci, aranjör, prodüktör Şevket Akıncı geçen Ocak ayının son diliminde, 24 sene sonra gelen ikinci şarkı albümü “Radyo Ekoton” ile dinleyiciyi selamlamıştı.

Kalan Müzik etiketiyle piyasaya sürülen “Radyo Ekoton”, 1996 tarihli “Uçurumda Açan” albümünden bu yana yolu gözlenen bir çalışma olarak nitelendirilse de Akıncı için hayli yoğun ve türler arası seyahat etmekten yorulmadığı bir süreç söz konusu.

Geçen zaman içerisinde, avant-garde’dan modern caz’a, Klasik Türk Müziği’nden electronic ambient’a, özgür caz ve serbest doğaçlamadan çağdaş kompozisyon ve hardcore noise’a kadar birçok türde kayıtlar yapan, konserler veren Akıncı, beş albümde prodüktör ve aranjör olarak katkıda bulunup aynı zamanda da “Hezeyan Sözlüğü” ve “Tersine Zeus” isminde iki şiir kitabı yayınladı.

Cansun Küçüktürk tarafından evde kaydedilen, miks ve mastering işlemleri yapılan ve Akıncı’ya birçok müzisyen dostunun omuz verdiği “Radyo Ekoton”dan, “Rise” şarkısına çekilen müzik klibi dinleyiciyle buluştu.

Akıncı’ya vokalde Zeynep Kaya’nın eşlik ettiği, geri vokallerde Saadet Türköz, Gülce Duru, Ceyda Özbaşarel, Başak Yavuz’un, çelloda Anıl Eraslan, bağlamada Özün Usta, elektrik gitarda ise Cansun Küçüktürk’ün yer aldığı şarkının klibi Anıl Eraslan yönetmenliğinde çekildi.