Seda Öğretir’in Çocuk Edebiyatına Yeni Bir Soluk Getirdiği Kefi’nin Maceraları serisi, Altın Kitaplar logosuyla okurlara sunuluyor!

Bir inci kefalinin peşine takılsak hangi diyarlara yelken açabiliriz? Söz konusu Kefi ise beklentinizi oldukça yükseltmeniz gerekecek!

Kefi, Van Gölü’nde yaşayan bir inci kefali. İlk kitap olan “Uçan Balık Kefi” de kahramanımızın zorlu göç yolculuğu anlatılıyor. Kefi, akıntının tersine hoplaya zıplaya, adeta uçarak ilerliyor. İkinci kitap “Kefi Tarihin Peşinde”, kahramanımızın bir batığı keşfetmesiyle başlıyor ve sonu Urartulara dek uzanan bir maceraya atılıyor. Her iki hikayede de Kefi, sevgi ve dostluktan asla vazgeçmiyor!

Yazar Hakkında:

1980 yılında Eskişehir’de doğan Seda Öğretir, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılından bu yana ulusal televizyon kanallarında program ve haber merkezi bölümlerinde çalıştı. Muhabir, editör, sunucu, moderatör olarak görev yaptı. Halen bir haber kanalında çalışıyor. Mesleğiyle ilgili özel kurslarda ve üniversitelerde eğitim veriyor. Kalemleri, defterleri ve kitapları çok seven Seda Öğretir evli ve Ada’nın annesidir.

Kefi Tarihin Peşinde:                                                     Uçan Balık Kefi:

Yazar: Seda Öğretir                                                        Yazar: Seda Öğretir

Tür: Çocuk – Öykü (6-8 Yaş)                                       Tür: Çocuk – Öykü (6-8 Yaş)                      

Çıkış Tarihi: 27.05.2019                                                 Çıkış Tarihi: 27.05.2019

Sayfa Sayısı: 32                                                                Sayfa Sayısı: 32