Rush’dan Geddy Lee’nin Anı Kitabı Geliyor

Kanadalı efsanevi progresif rock grubu Rush’ın bas gitarist ve solisti Geddy Lee, pandemi karantinaları ve eski dostu, davulcu Neil Peart’ın ölümüyle bir anı kitabı yazarak başa çıktığını söyledi. Henüz adı belli olmayan kitabın, 2022 sonbaharında okuyucuyla buluşacağı ön görülüyor.

Lee kitap fikrinin ortaya çıkışıyla ilgili olarak, “Big Beautiful Book of Bass’ kitabındaki arkadaşım ve iş birlikçim Daniel Richler, Neil’in vefatının ardından nasıl mücadele ettiğimi gördü ve gençliğinden bazı komik hikayelerle beni hüzünlerimden kurtarmaya çalıştı, karşılığında kendiminkini paylaşmam için bana cesaret verdi” diyor ve ekliyor.

Öyle yaptım, başta isteksizce, ama sonra hatırladım, oh evet, kelimelerle güreşmeyi seviyorum. Anlatıdaki bakış açılarını sadece hafıza bankamı değil, günlüklerimi ve fotoğraf albümü yığınlarımı da tarayarak yeniden değerlendirirdim. Farklı türden bir gizemi bir araya getiriyordum.”

Daha sonra bu geliştirilmiş ve hatta resimli hikayeleri, dilbilgisinin bir kısmını temizleyen ve birçok küfürü kaldıran (küfür etmeyi seviyorum) Daniel’e gönderirdim ve presto! Kulağa tıpkı benim gibi gelen bir sesle, sahnede ve sahne dışında hayatımın prezentabl, epik uzunlukta bir anlatımı şekilleniyordu: çocukluğum, ailem, ailemin hayatta kalma hikayesi, seyahatlerim ve her türden.”

“Daniel,Sanırım bir kitap yazıyorsunuz’ dedi. ‘Aslında gerçek bir anı.’ Ben de ona ‘Hmm… Sanırım öyleyim’ diye cevap verdim.”

Editörlüğünü Noah Eaker yapacağı kitabın, önümüzdeki sonbaharda Harper Collins tarafından yayımlanacak.

https://www.instagram.com/p/CUFgwgYAZYs/?utm_source=ig_web_copy_link
tr_TRTurkish