Rammstein’dan Uzun Bekleyişi Sonlandıran Yeni Şarkı “Deutschland”

Alman endüstriyel metal sahnesinin görkemli topluluğu Rammstein, son dönemde on yıl aradan sonra yayımlanacak yeni albümden ilk ipuçlarını vermiş ve bahar aylarında art arda yayımlanacağı düşünülen beş şarkılık bir video serisinin sinyallerini vermişti.

Şimdi ise isminin “Rammstein” olacağı açıklanan albümden çıkan ilk şarkı “Deutschland”ın Specter Berlin yönetmenliğinde çekilen 9 dakikalık destansı videosu dinleyiciyle paylaşıldı.

Video, izleyiciyi tarihin gizli saklı sayfaları boyunca bir yolculuğa çıkarırken, Rammstein üyeleriyle birlikte çarpıcı göndermeler ve metaforlar ışığında, ikinci dünya savaşından orta çağa kadar birçok farklı döneme tanıklık etmek mümkün oluyor. Bu tarih yolculuğu sırasında tehlikeli sularda yüzmekten çekinmeyen topluluk, tanıtım gösterimiyle birlikte Almanya’daki bazı Yahudi liderlerinin tepkisini çekmeye başladı.

Adından sıklıkla söz ettireceği anlaşılan yeni Rammstein albümünün, ABD’de Caroline Records, Avrupa’da ise UME / Spinefarm etiketiyle 17 Mayıs’ta piyasaya sürüleceği açıklandı.

Topluluğun, 2009 tarihli “Liebe Ist Für Alle Da” albümünden bu yana ilk mahsullerine kulak vereceğimiz kayıt, Olsen Involtini yapımcılığında şekillenirken mix aşamaları ise Muse, Franz Ferdinand ve Rage Against The Machine albümlerinde de imzası bulunan Rich Costey ile birlikte gerçekleştirildi.

Rammstein albümün yayımlanmasının ardından, 27 Mayıs’ta Almanya Gelsenkirchen’de başlayıp 23 Ağustos’ta Viyana’da sona erecek ve gösterilerin çoğunun kapalı gişe gerçekleşeceği “Europe Stadium Tour 2019” başlıklı bir Avrupa turnesine çıkıyor.

tr_TRTurkish