Okyanus Fotoğrafı Ödülleri 2021 Finalistleri Açıklandı

Okyanus Fotoğrafçılığı Ödülleri, güzel mavi gezegenimizin bir kutlaması olmasının yanı sıra dünyanın karşı karşıya olduğu pek çok durumu vurgulayan bir platformdur. İkinci yılındaki Okyanus Fotoğrafçılığı Ödülleri için Kolektif Portföy, Yılın Genç Fotoğrafçısı ve Koruma dahil altı kategoride finalistler açıklandı.

Kolektif Portföy Ödülü: Grace Hoarau. Kibirli limon köpekbalığı, Jüpiter, Florida.

Kolektif Portföy Ödülü: Matty Smith. Pacific Man o’ War, kıyamet kırmızısı bir gökyüzünün altında renkli bir deniz istilacısı.

Kolektif Portföy Ödülü: Stefan Christmann. Erkek imparator penguenler kutup gecesi boyunca sıcak kalmak için bir araya toplanıyor

Kolektif Portföy Ödülü: Steven Kovacs. Besin kaynaklarından biri olan dört larval meşe palamudu solucanı taşıyan larval ıstakoz.

Topluluk Seçimi Ödülü: Phil de Glanville. Sörfçü Jack Robinson, dünyanın en güçlü dalgalarından bazılarına ev sahipliği yapan ‘The Right’ olarak bilinen ünlü kırılmayı aşarken.

Topluluk Seçimi Ödülü: Fabrice Guerin. Baja (California Sur, Meksika) kıyılarında bir deniz aslanı uskumru avlıyor.

Yılın Genç Fotoğrafçısı: Hannah Le Leu. Avusturalya’nın Heron Adası’ndaki aç kuşlarla dolu gökyüzüne temkinli bir şekilde bakan yumurtadan çıkmış yeşil bir deniz kaplumbağası.

Yılın Keşif Fotoğrafçısı: Martin Broen. Speleothems, cenote Dos Pisos’ta (Quintana Roo, Meksika) arkasında uzun gölgeler bıraktı.

Yılın Koruma Fotoğrafçısı: Nicholas Samaras. Bir yüz maskesine takılan denizatı (Stratoni, Yunanistan).

Yılın Koruma Fotoğrafçısı: Kimball Chen. Yıldızlı bir gökyüzünün altında nesli tükenmekte olan sarı gözlü penguen (Curio Bay, Yeni Zelanda).

Yılın Koruma Fotoğrafçısı: Henley Spiers. Ölü bir sümsük kuşu yuvasını inşa etmek için atılan ağların kullanılması (Noss Adası, Shetland, Birleşik Krallık).

Yılın Macera Fotoğrafçısı: Sebastien Pontoizeau. Bir serbest dalgıç, bir kambur balinanın fotoğrafını çekmek için dalarken

Yılın Macera Fotoğrafçısı: Tanya Houppermans. Bir Amerikan timsahı, 1996’dan beri korunan bir deniz rezervi olan Küba Kraliçesi Bahçeleri’nde süzülüyor.

Yılın Macera Fotoğrafçısı: Rodrigo Thome. Çekiç başlı köpekbalıklarının telaşı

tr_TRTurkish