Metallica’nın ‘The Metallica Blacklist’ Cover Derlemesi Yayında

Metallica’nın hayır kuruluşlarına destek amaçlı “The Metallica Blacklist” cover derleme albümü yayında.

Albümde “The Black Album”ün 12 şarkısını yorumlayan 53 sanatçı yer alırken, elde edilen tüm gelir her sanatçının kendi seçtiği bir hayır kurumuna ve Metallica’nın All Within My Hands Vakfı’na maddi kaynak sağlıyor.

Grup derlemeyi, “Black Album” Super Deluxe Edition kutu seti ile aynı anda duyurdu. Her ikisi de grubu zirveye taşıyan çığır açıcı albümün 30. yıl dönümünü taçlandırıyor.

Albümün yayınına kadar geçen süreçte grup her hafta yeni coverlar paylaştı. Miley Cyrus’un “Nothing Else Matters” yorumundan Weezer’ın “Enter Sandman”ı ve St. Vincent’ın “Sad But True” coverına kadar Metallica hayranları ve müzikseverler sıra dışı ve eğlenceli yorumlara kulak verdi.

The Metallica Blacklist’e katkıda bulunan diğer önemli sanatçılar arasında Depeche Mode’dan Dave Gahan, Elton John, Yo-Yo Ma, J Balvin, Phoebe Bridgers, My Morning Jacket, Mac DeMarco, Cage the Elephant, Kamasi Washington, Portugal the Man, IDLES, Rodrigo y Gabriela, Moses Sumney, The Hu ve daha birçok isim yer alıyor.

Dijital platformlarda yayımlanan derlemenin CD ve plak sürümleri ise 1 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Grup ayrıca daha önce de belirtildiği gibi “The Black Album”ün nadir parçalar, demolar, canlı kayıtlar ve daha fazlasını içeren süper lüks, yeniden düzenlenmiş 30. yıl dönümü kutu seti baskısını da yayımladı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish