Mustafa Albayrak’ın yirminci kişisel sergisi “Zamanın Ritmi III” Galeri ARK’ta

Mustafa Albayrak’ın yirminci kişisel sergisi “Zamanın Ritmi III / Rhythm of Time III” 9 Kasım 2017’de Galeri ARK’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Albayrak günlük hayat koşuşturmacası içinde, kimliğini yitirerek sıradanlaşıp birer zaman metasına dönüşen günümüz kent insanının yaşam gerçeğini irdelemektedir. Çok katmanlı yüzeyler üzerinde yer alan figürlerin sürekli değişen, değişirken kurgulanan ve yeni hayatın farklı zamansallıklarını taşıyan yapısını oluşturan sanatçı, katmanlaşan hayatımızın iz düşümleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz insanının bilinç altına işleyen durumların yer aldığı resimlerde sanatçı yüzey üzerine farklı zaman dilimlerinden parçalar koyarak, hızlanan hayatımızın belirsizleşen durumlarında kaybolan bedenleri bulmamıza yardımcı olmakta ve bir yandan da içinde bulunduğumuz sisteme eleştirel bakış açısıyla yaklaşmaktadır.

Farklı bir desen anlayışı ile gösterilen figürlerin parçalı yüzeyler üzerindeki devinimden dolayı transparanlaşan durumunu anlatan son dönem çalışmalarının yer aldığı sergi “Zamanın Ritmi III / Rhythm of Time III ” 9 Kasım – 6 Aralık 2017 tarihleri arasında Galeri ARK’ta görülebilir.

 

tr_TRTurkish