Miyakoshi, Sizi Büyülü Bir Ormanda Çay Partisine Davet Ediyor!

Ödüllü yazar ve çizer Miyakoshi’den eşsiz kara kalem çizimlerle bezeli, büyüleyici bir resimli kitap. Kırmızı Başlıklı Kız ile Alice Harikalar Diyarında’nın buluştuğu modern bir masal… Japonca orijinalinden Türkçe’ye çevrilen, her bir sayfası sanat eseri niteliği taşıyan Ormanda Çay Partisi’ne hazır mısınız?

“Kendine has gizemli cazibesiyle, Çılgın Şapkacı’nın eğlenceli ve gerçeküstü partisinden aşağı kalmıyor.”

— Kirkus Reviews, yıldızlı eleştiri, Nisan 2015

“Miyakoshi’nin kara kalem çizimlerindeki zarif oranlar, detaylar ve sessiz, büyüleyici ışığı bu küçük mücevheri ayrıcalıklı kılıyor.”

— Publishers Weekly, yıldızlı eleştiri, Mayıs 2015

ÖDÜLLER

2015 – En İyi Resimli Çocuk Kitapları, Kirkus Reviews, Kazanan

2015 – En İyi Resimli Çocuk Kitapları, Huffington Post 

Yazan ve Resimleyen: Akiko Miyakoshi

Çeviren: Melek Kaba

Yaş aralığı: 3 yaş ve üzeri

Sayfa sayısı:  36 sayfa – Sert kapak

Baskı yılı: 2020

ISBN: 9786254436406

Akiko Miyakoshi

1982’de Japonya’nın Honshu adasındaki Saitama’da doğdu. Ödüllü sanatçı, üniversite yıllarında resimli kitap yazıp resimlemeye başladı. 2009’da Berlin’e yerleştikten sonra kariyerini tamamen bu yönde şekillendiren Miyakoshi, İngilizce yayımlanan ilk kitabı Ormanda Çay Partisi (The Tea Party in the Woods) ile eleştirmenlerden büyük övgü aldı ve ödüller kazandı. Bugüne kadar birçok kişisel sergi açan ve resimli kitapları yayımlanan sanatçının eserleri, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince gibi birçok dile çevrildi. 

Melek Kaba
1979’da Denizli’de doğdu. Japonca merakı onu Erciyes Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne götürdü. Üniversite yıllarında Japon edebiyatına ilgi duydu, tezini Osamu Dazai üzerine yazdı. 2004-2011 arasında Tsukuba Üniversitesi’nde karşılaştırmalı edebiyat ve Japon edebiyatı alanlarında yüksek lisans yaparak doktorasını tamamladı. Japonya’da çeşitli üniversitelerde Japon edebiyatı, Japon kültürü ve Türkçe dersleri verdi. Türkiye ile Japonya arasında köprüler kurmak hayattaki hedeflerinden biri.