Meşin Ceketler’in Yeni Single’ı “Defin” Yayında

Meşin Ceketler’in yeni single’ı “Defin” Ada Müzik tarafından tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Mikrofon başında Mazaai projesi ile adından söz ettiren Murat Genç, Rashit grubundan tanıdığımız gitarist Tolga Özbey ve daha önce Yumuşak Makine grubunda da beraber çaldıkları bas gitarist Caner Koşunda ile Vega gibi birçok grup ve sanatçının albüm kayıt ve konserlerinden tanıdığımız davulcu Timur Kurşunoğlu ve ekibe yeni dahil olan gitarist Murat Erdoğan’dan oluşan Meşin Ceketler’in ikinci single’ı “Defin”e kulak veriyoruz.

Saf rock n’ roll ruhunu kuşanıp, tekinsiz atmosferinin ışığında hayatın karmaşık ve karanlık dehlizlerinde el yordamıyla yolunu bulmaya çalışan yüreklere yol gösteren sözleriyle öne çıkan şarkı tekrara alınmayı hak ediyor. Geçmişe değil yarına bakıp, geçen zamanın geri dönmediğini vurgulayan “Defin”, “Olmuyorsa Olmuyor” derken nefesini boşuna harcamaktansa ileri bakmanın altını çiziyor.  

Söz, müziği Tolga Özbey’e, düzenlemesi gruba ait şarkının, kayıt ve miks işlemleri ise Murat Genç imzası taşıyor. Mastering’i İhsan Apça ve Özgür Özkan Mete tarafından yapılan “Defin”, Ada Stüdyo’da kaydedildi.

tr_TRTurkish