Hande Şan İlk Single’ı “Hadi Eyvallah” ile Huzurlarınızda

Volkan Konak, Murat Başaran, Rafet El Roman, Betül Demir, Ziynet Sali, Emel Müftüoglu, Gökhan Tepe, Zeliha Sunal, Ahmet Selcuk İlkan, Yeşim Salkım, Mirkelam ve son 10 yıldır ise Türk Rock müziğin sevilen grubu Gripin’de keman sanatçısı ve back vokal olarak sahne alan Hande Şan, ilk single’ı  “Hadi Eyvallah” ile huzurlarınızda.

Hande Şan, sözü Sumru Buyuran’a bestesi kendisi ve tek yumurta ikizi olan kardeşi Görkem Oker’e ait “Hadi Eyvallah” isimli şarkısı ile müzik camiasında solist olarak yerini aldı.

Şarkıyı insanların hayattan, aşktan, yaşadığı tüm baskılardan sıkılıp, uzaklaşıp, kaçarak her şeye eyvallah dediği bir şarkı olarak değerlendiren Hande Şan, şarkının Z kuşağına hitap ettiğini de dile getiriyor.

1984 yılında Istanbul’da tek yumurta ikizlerinden kız çocuğu olarak dünyaya gelen Hande Şan, ikizi ile birlikte 3 yaşında iken müzikle tanıştı. Yine 12 yaşında ikizi ile birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarına girdi. Keman ile ilk kez orada tanıştı ve o yıllardan bugüne kadar da sahnelerde çalmaya devam ediyor.

Üniversite yıllarında kısa bir dönem solistlik yaparken, Kuzeyin Oğlu Volkan Konak ile yolu kesiştikten sonra birçok ünlü isme sahnede kemanı ile eşlik etti. Son 10 yıldır da ailem dediği Gripin grubu ile profesyonel sahne hayatı devam eden Hande Şan, oğlu Ömer Arel Şan’a kalıcı bir miras bırakmak adına solist kimliği ile “Hadi Eyvallah” adını verdiği ilk teklisi ile merhaba dedi.

Hande Şan “Hadi Eyvallah” şarkısının stüdyo aşamasında ise, Metehan Köseoğlu, Görkem Oker, Yalçın Yıldırım gibi birçok değerli müzisyen ile çalıştı.

Yaşar Kekeva Plakçılık etiketi ile müzikseverle buluşan şarkının süpervizörlüğünü Nida Şan, video klibinin yönetmenliğini Vahap Şen yaparken, fotoğraflar ise Kemal Kekeva tarafından çekildi.

tr_TRTurkish