ABD’li efsanevi rock grubu Lynyrd Skynyrd’ın, 21 Ağustos 1976’da İngiltere’deki tarihi performansı dinleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

9 Nisan’da Eagle Rock Entertainment tarafından piyasaya sürülecek ‘Live At Knebworth ’76’, DVD + CD, Blu-ray + CD, ve sınırlı sayıda 2LP + DVD seçenekleriyle yayımlanacak.

Orijinal olarak yalnızca 1996 yapımı “Freebird… The Movie” filmi aracılığıyla edinilebilen bu arşiv görüntüleri şimdi, saf konser deneyimini bütünüyle sunacak ve şovu o gün olduğu gibi aktaracak bir içerikle geliyor. Performans grubun Ronnie Van Zant, Gary Rossington, Allen Collins, Steve Gaines, Leon Wilkeson, Artimus Pyle, Billy Powell ve geri vokallerde The Honkettes’den oluşan efsanevi kadrosunu içeriyor.

Maalesef solist Van Zant ve gitarist Gaines, grubun bir yıl sonra meydana gelen trajik uçak kazasında ölenler arasında olacaktı.

Açılış şarkısı “Workin ‘For MCA” ile başlayan grubun, 150.000’den fazla katılımcının önünde Ronnie Van Zant’ın imza vokalleri ile Gary Rossington, Allen Collins ve Steve Gaines’ın meşhur üçlü gitar ataklarını gözler önüne seren “Lynyrd Skynyrd: Live At Knebworth ’76”, “Sweet Home Alabama”, “Gimme Three Steps”, “Whiskey Rock-A-Roller”, “Searching” ve tabii ki “Free Bird” gibi sevilen klasik rock şarkılarının ateşli performanslarını sergiliyor.

Bir bonus olarak Blu-ray setinde ayrıca “If I Leave Here Tomorrow: A Film About Lynyrd Skynyrd” adlı tam uzunlukta bir belgesel de yer alıyor. İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen film, grubun müziği ve tarihinin derinlemesine bir keşfi olarak nitelendiriliyor.

Lynyrd Skynyrd ‘Live At Knebworth ’76‘ şarkı listesi:

01. Workin’ For The MCA
02. I Ain’t The One
03. Saturday Night Special
04. Searching
05. Whiskey Rock-A-Roller
06. Travelin’ Man
07. Gimme Three Steps
08. Call Me The Breeze
09. T For Texas
10. Sweet Home Alabama
11. Free Bird

Kapak fotoğrafı: Michael Putland/Getty Images