Kırmızı Kedi Çocuk, Mayıs ayında okurlarını 3 yeni kitapla buluşturuyor.

BAHÇEDEKİ YASTIK – FEYZA HEPÇİLİNGİRLER

Resim

Burcu bir sabah okula giderken bahçenin kıyısındaki yastığı fark etti. Cemil Dede görse oraya neden konduğunu anlar, “yastığa benzer bir şey” der geçerdi. Burcu ise onun gerçek bir yastık olduğundan bir an bile kuşku duymadı. Öyküler uydurmaya da çok elverişliydi doğrusu. Öykülerle hem eğlenceli olur hem de kısalırdı okulun yolu.

Cemil Dede ile Burcu arasındaki öykü yarışı böyle başladı. Gerçekten de bahçede o yastık niye vardı acaba? 

LONGDRA – EDWARD CAREY

Resim

Çöpkent’in yakılmasıyla oradan ayrılan Iremonger’lar Londra’da! Kendilerine yeni bir ev bulmak istiyorlar ve bu konuda oldukça kararlılar, çok da sinirli!

Onlarla birlikte gelen Hurdalık Humması sokaklarda kol gezerken hastalanan insanlar hızla nesnelere dönüşüyor!

ASTROPANDA – MELİS AVCI, BÜLENT AVCI

Resim

Astrobot… İşte orada, kutunun içinde, çelik uzay kanatları açılmış, koruyucu cam başlığı ve roket kollarıyla duruyordu, devasa bir robottu.

Ahmet, bu oyuncağı çok istiyordu. Ne yapıp edip Astrobot’u babasına aldırmalıydı ama onu almakla bitmiyordu ki! Galaksi halısı, uzay gemisi çadırı ve astronot kıyafetleri de gerekiyordu… Bunu öğrenen babasının, Ahmet’e bir önerisi vardı. Ahmet, bu oyuncakla neler yapabileceğini düşünecek, hayal kuracak ve hâlâ oynamak istiyorsa bir hafta sonra babasıyla gelip Astrobot’u alacaklardı. İlk başta bu öneriye pek sıcak bakmayan Ahmet, kendini öyle bir maceranın içinde buldu ki, bir haftanın nasıl geçtiğini bile anlamadı. Bu arada eski bir arkadaşla çok eğlenmiş, annesiyle çok güzel zaman geçirmiş ve yeni bir arkadaş edinmişti: Astropanda!