King Gizzard and the Lizard Wizard’dan Yeni Üçlü Single: “Theia/The Silver Cord/Set”

King Gizzard and the Lizard Wizard “Theia” “The Silver Cord” ve “Set” isimli üç yeni single birden paylaştı.

Şarkılar grubun 27 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak 25. stüdyo albümleri “The Silver Cord”un ilk ön izlemesi olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

“The Silver Cord”, grup üyeleri tarafından Kraftwerk ve Donna Summer gibi sanatçıları ilham alan daha elektronik eğilimli bir proje olarak tanımlanıyor. Grubun her zamanki gürültülü gitarlarını katmanlı synthesizer’lar ve ağır elektro ritimlerle değiştiren “Theia”, “The Silver Cord” ve “Set” isimli yeni şarkılarda bu etkiler hissedilirken, grup her zamanki tuhaf çekiciliğinden de ödün vermiyor.

Grubun daha önce açıkladığı gibi, “The Silver Cord”, orijinal parça listesi ve “genişletilmiş mix” olmak üzere iki versiyon halinde sunulacak.

Gruptan Stu Mackenzie bir basın açıklamasında “İlk versiyon gerçekten yoğunlaştırılmış, tüm yağlar kırpılmış,” diye detaylandırıyor. “İkinci versiyonda ise ilk şarkı olan ‘Theia’ 20 dakika uzunluğunda. Bu her şeyi kapsayan versiyon – ilk versiyonda zaten duyduğunuz yedi şarkı, ama onu yaparken kaydettiğimiz bir sürü başka şeyle birlikte geliyor. Gizz-head’ler için… İnsanların müzik dinleme konusunda dikkat sürelerinin sınırlarını test ediyoruz belki ama ben bu tür kavramları yok etmekle çok ilgileniyorum.”

Grup ayrıca kısa süre önce 2024’te New York, Chicago, Quincy ve Austin’de üç saatlik bir “maraton” konseri vereceğini duyurdu. Grubun son albümleri haziran ayında çıkan “PetroDragonic Apocalypse” olmuştu.

Yeni şarkılar “Theia/The Silver Cord/Set” için çekilen müzik videosunu aşağıda izleyebilir, albüm şarkı listesine göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

King Gizzard and the Lizard Wizard “The Silver Cord” şarkı listesi:

1. Theia

2. The Silver Cord

3. Set

4. Chang’e

5. Gilgamesh

6. Swan Song

7. Extinction

tr_TRTurkish