“KASKADYORI’’den Yeni Yılın İlk Single’ı: “Zamanla” Yayında

Ediz Hafızoğlu, Barış Çakmakçı ve Gökhan Şahinkaya’nın rock-alternatif sularında cesurca gezinen grubu “KASKADYORI”, 2023 yılında da art arda üretim sürecine devam ediyor.

Yeni yılın yeni single’ı “Zamanla” 20 Ocak Cuma günü Lin Records etiketi ile dinleyiciyle buluştu.

Rock, alternatif-rock ve Türk müziği elementlerinin harmanlandığı “Zamanla” single’ının söz ve müziği Ediz Hafızoğlu’na ait.

Şarkıda vokal ve gitarda Barış Çakmakçı, bas gitarda Gökhan Şahinkaya ve Türkiye’nin en önemli trompetçilerinden, Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” grubunun da üyesi olan Barış Doğukan Yazıcı trompetiyle yer alıyor. Mix, Erim Arkman’a mastering Ahmet Gökhan Coşkun’a ait.

Ediz Hafızoğlu’nun Kara Orkestra’da uzun yıllar birlikte çaldığı Gökhan Şahinkaya ve PAZ grubundan da tanıdığımız Barış Çakmakçı ile müzik üretmeye karar vermeleriyle birlikte “KASKADYORI” grubu kuruldu.

“KASKADYORI” Bulgarca “dublörler” anlamına geliyor. Günümüzde üretilen müziklerin ve genel olarak sanatın dijital dünyaya uygun olarak gerçek olmayan avatarların arkasına gizlenmiş kişilerce üretildiğini düşünen grup üyeleri, kaygılardan uzak, biraz da eskiye özlemi içeren melodilerle dinleyici karşısına çıkıyor. “KASKADYORI” dublör ironisi ile kendi kaygılarından ve büründüğü rollerden de cesurca uzaklaşıyor.

tr_TRTurkish