Bad Pelicans’ın Yeni Şarkısı “Dance Music” Klibi Eşliğinde Yayında

Parisli punk üçlüsü Bad Pelicans ile henüz tanışmadıysanız şimdi tam zamanı.

Grup yaklaşan albümlerinden yeni şarkı “Dance Music”i klibi eşliğinde paylaşarak dinleyiciyi albümün çekim alanına bir adım daha yaklaştırıyor.

Şarkı, 24 Şubat’ta Géographie Recs aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Eternal Life Now” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci şarkı oluyor.

Şarkıya eşlik eden klibin yönetmenliğini Diane Sagnier ve Lucas Lecacheur üstlenirken, başrolde kült Fransız aktör Walter Shnorkell yer alıyor. Üçlü, klip için grubun bu albümdeki ilham kaynağı olan öfkeli sıkıntıyı somutlaştırdığını söylerken, aktör Walter Shnorkell’in karizmatik kişiliğinin ise grubu sürekli olarak itecek olan genç nabzı alegorize ettiğini belirtiyor.

Yeni single “Dance Music”, post-punk ile 80’lerin new wave renklerinin tam kıvamında bir harmanını yansıtırken, yeni albümleri “Eternal Life Now”ı tanımlayan kıyamet soundunu da tasvir ediyor.

Gitar/vokalde Lucas Lecacheur, bas gitar/vokalde Fernando Dias ve davulda Simon Vouland’dan kurulu üçlünün yeni albümü “Eternal Life Now” Seattle’da Dylan Wall ile kaydedildi. Vahşi, tehditkâr bir avangart artrock’a yönelen grup, yeni albümleri ile Nirvana’nın “Bleach” alevini yeniden canlandırıyor. Albümün tamamına nüfuz eden patlamalı katmanlarının altından, grubun incelikli ve gerçek şarkı yazma yeteneğinin samimi bir görüntüsü ortaya çıkıyor.

Fotoğraf: Diane Sagnier

What's your reaction?

tr_TRTurkish