Kaskadyori’den Yeni Şarkı: ‘‘Doğmadan Güneş’’ Yayında

Ediz Hafızoğlu, Barış Çakmakçı ve Gökhan Şahinkaya’nın rock-alternatif sularında cesurca gezinen yeni grubu “Kaskadyori”nin yeni single’ı “Doğmadan Güneş” 9 Aralık Cuma günü Lin Records etiketi ile dinleyiciyle buluştu.

Ediz Hafızoğlu’nun Kara Orkestra’da uzun yıllar birlikte çaldığı Gökhan Şahinkaya ve PAZ grubundan da tanıdığımız Barış Çakmakçı ile müzik üretmeye karar vermeleriyle birlikte “Kaskadyori” grubu kuruldu.

“Kaskadyori” Bulgarca “dublörler” anlamına geliyor. Günümüzde üretilen müziklerin ve genel olarak sanatın dijital dünyaya uygun olarak gerçek olmayan avatarların arkasına gizlenmiş kişilerce üretildiğini düşünen grup üyeleri, kaygılardan uzak, biraz da eskiye özlemi içeren melodilerle dinleyici karşısına çıkıyor.

“Kaskadyori” dublör ironisi ile kendi kaygılarından ve büründüğü rollerden de cesurca uzaklaşıyor.

Söz ve müziği Ediz Hafızoğlu imzalı “Doğmadan Güneş”te vokal ve gitarda Barış Çakmakçı, bas gitarda Gökhan Şahinkaya ve Türkiye’nin en önemli trompetçilerinden, Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” grubunun da elemanı olan Barış Doğukan Yazıcı trompetiyle yer alıyor. Mix, Erim Arkman’a mastering ise Ahmet Gökhan Coşkun’a ait.

tr_TRTurkish