Kana Kana’dan İkinci Şarkı “Yalan Lisan” Yayında

Kaçak grubu ile 2009’da çıkardıkları “Silahlı ve Tehlikeli” albümüyle müzik dağarcığımızda yer etmeye başlayan ve halen sesi olduğu metal grubu Gaddar ile güçlü vokalinden taviz vermeyen Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana’nın yeni şarkısı “Yalan Lisan” paylaşıldı.

Synth pop, dark wave tınılarının hassas dengesindeki şarkı, kesin tarihi açıklanmasa da bu yıl içinde dinleyiciyle buluşması planlanan 9 parçalık “Ölüler Hariç” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci kayıt oluyor.

Albümün çıkış şarkısı ise geçen Aralık ayı sonlarında paylaşılan “Düğüm” olmuştu.

Söz, müzik, düzenleme, mix, mastering dahil tüm aşamalarının Kana Kana imzası taşıdığı şarkı, esasen Haziran 2015’te hazırlıklarına başlanan albümün kuytu dehlizlerine açılan kapıyı biraz daha aralıyor.

Sual eden olursa, iç dünyasında girdiği tartışmalardan “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği sonucuyla çıkan Kana Kana’nın ta kendisi Övünç Dan, gelecek albüme bir soluk daha yaklaştığımız yeni şarkıyla, tedirgin edici ancak bilinmeze doğru bir adım daha atmanın kaçınılmaz çekiciliğine davet ediyor dinleyiciyi.

Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik iş birliğiyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkının klibi hemen burada.

tr_TRTurkish