Jerfi Aji’nin Müziği Görsel Bir Dünyayla Buluşturan “Sesin İçinden Bakmak” Başlıklı Konseri, 22 Aralık’ta Arter’de

Jerfi Aji, “Alexander Scriabin: Poems, Colours, Flames” [Alexander Scriabin: Şiirler, Renkler, Alevler] başlıklı albümünün lansman konserini 22 Aralık Perşembe akşamı saat 20:00’de Arter’in performans salonu Karbon’da verecek.

Aji’nin, 2019 Sicilya Uluslararası Piyano Yarışması’nda kazandığı kayıt ödülü bağlamında bu yıl yayınladığı albümünün lansman konserine, Can Memişoğulları’nın hazırladığı görseller eşlik edecek. Jerfi Aji’nin klasik müzik alanındaki yetkinliğini Can Memişoğulları’nın incelikli görsel kurgusuyla birleştiren konser, katılımcılara “sesin içinden bakabilme” deneyimini yaşatacak.

Tonal sisteme getirdiği yenilikçi yaklaşımı ve sinestezik bir çerçevede oluşturduğu armonik yapılarıyla müzik tarihinin en sıradışı kişiliklerinden biri olan Alexander Scriabin’in (1872–1915) bestelerinin Jerfi Aji tarafından icra edileceği konsere, Can Memişoğulları’nın hazırladığı görseller eşzamanlı olarak eşlik edecek. Scriabin’in çağdaşları arasında yer alan Claude Debussy ve Enrique Granados’un eserlerinden bir seçkiyi de kapsayan konser, Memişoğulları’nın bu etkinlik için özel olarak geliştirdiği yazılımla hayat bulan görsel bir dünya sunacak.

“Sesin İçinden Bakmak” başlıklı konserin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya [email protected] adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Fotoğraf: Mehmet Çağlarer

What's your reaction?

tr_TRTurkish