Jason Becker’in “Triumphant Hearts” Albüm Fragmanı Yayında

“Triumphant Hearts” isimli yeni Jason Becker albümü 7 Aralık’ta Music Theories Recordings/Mascot Label Group etiketiyle piyasaya sürülecek.

Becker’in yaşamı, yetenek, kararlılık, sıkıntı ve nihayetinde önemli bir kişisel zafer öyküsü olarak çıkar karşımıza. Gitarın harika çocuklarından biriyken arkadaşı Marty Friedman ile kurdukları “Cacophony” grubu ile büyük başarı yakalayıp dikkatleri üzerlerine çekerler. Daha sonra Becker genç yaşta, Eddie Van Halen ve Steve Vai’in ardından David Lee Roth’un gitaristi olur.

Her şey yolunda giderken maalesef, Amyotrophic Lateral Sclerosis (ALS) hastalığına yakalanır.

Yürüme, konuşma, nefes alma ve gitar çalma becerisini kaybeden ancak asla yaşama isteğini ya da müzik yaratma arzusunu kaybetmeyen Jason, babası tarafından geliştirilen sistemle, bir dizi göz hareketiyle iletişim kurarak, sözcükleri kullanabildiği gibi müzik notaları ve akorları da ifade edebiliyor.

Müzikal vizyonunu, notalara daha sonra da bir bilgisayara girebilen, parçaları standartlara göre titizlikle düzenleyebilen ve daha sonra stüdyo müzisyenleri için grafikler oluşturabilecek olan ekibine ulaştırıyor.

Albüm, Jason’ın inanılmaz güzel müziğini, melodi ve kontrpuan açısından zengin, duyguyla dolu, bu muhteşem süreci anlatıyor. İlham verici müzik ve yaşam öyküsü sayısız haber, dergi kapak hikayeleri ve ödüllü bir belgesel olan Jason Becker henüz ölmedi dercesine.

Şimdi ise 14 parçadan meydana gelen ve Jason’ın melodi, kompozisyon ve orkestra düzenleme hakkındaki bilgileriyle ortaya çıkan albümü yayımlanmaya hazırlanıyor.

Albüm, gitar partilerinin çoğunda imzası bulunan, Joe Satriani, Steve Vai, Neal Schon, Steve Morse, Paul Gilbert, Joe Bonamassa ve daha birçok önemli ismin katılımıyla şüphesiz ki yılın merakla beklenen çalışmalarından biri.

Geçtiğimiz ay paylaşılan ilk şarkı, “The Magnificent 13” olarak adlandırılan, Steve Vai, Joe Bonamassa, Paul Gilbert, Neal Schon, Marty Friedman, Michael Lee Firkins, Mattias IA Eklundh, Greg Howe, Jeff Loomis, Richie Kotzen, Gus G., Steve Hunter ve Ben Woods’dan kurulu müthiş bir kadronun katılımıyla ortaya çıkan dokuz dakikalık enstrümantal parça “The Valley of Fire” olmuştu.

Şimdi ise neredeyse bir kısa belgesel kıvamında, albümün yapım süreci hakkındaki detayları içeren fragman dinleyiciyle paylaşıldı.

tr_TRTurkish