Japonya’da kaybolan fotoğraf makinesi 2 yıl sonra sağlam olarak Tayvan’da denizde bulundu

Kameranızı ve içindeki kaybetmek aynı zamanda bir sürü anıyı kaybetmek demek ve bunun telafisi yok. Ancak, nadiren de olsa kaybolanlar size geri dönebilir. Geçen hafta Tayvan’da bir grup öğrencinin iki yıl önce Japonya’nın Ishigaki kentinde seyahat eden bir turistin kaybettiği fotoğraf makinesini bulması gibi.

fotoğraf: Park Lee

İlkokul öğrencileri, bir plaj temizleme görevindeydi ve öğrencilerden biri sahilde, midye kabuklarıyla kaplı su geçirmez mavi bir kabın içindeki makineyi buldu. Şaşırtıcı bir şekilde cihaz hala tam çalışır durumdaydı, bataryası yarı yarıya doluydu ve hafıza kartında tatil fotoğrafları vardı.

fotoğraf: Park Lee

Sınıf öğretmeni Park Lee, fotoğrafların 7 Eylül 2015’e kadar gittiğini ve bir kadın turiste ait olduğunu keşfetti. Daha sonra sahibini bulabilmek için birkaç fotoğrafı Facebook’ta paylaştı. Binlerce kişinin paylaşmasının ardından 30 saat için kameranın sahibi ortaya çıktı: Tokyo Üniversitesi’nden bir öğrenci olan Serina Tsubaki-kun.

fotoğraf: Park Lee

Tsubaki-kun şimdi Tayvan’a gidip makinesine ve anılarına kavuşmak ve onları bulan öğrencileri ve öğretmeni ziyaret etmeyi planlıyor.

fotoğraf: Park Lee

fotoğraf: Park Lee

Kapak fotoğrafı: Park Lee

kaynak

tr_TRTurkish