Galeri ARK, Timurtaş Onan’ın “Masumiyet Öyküleri” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak

İnsan topluluklarını anlamaya ya da birbirleriyle kıyaslamayla çalışırken çok kullandığımız bir sözcüktür ‘kültür’. Kültürfizikten kültür mantarına sayısız kullanımı ve sosyal bilimlerdeki sayısı yüzü aşan açılımlarıyla açıklayıcı olabildiği kadar kimi zaman anlamayı güçleştirici bir işlev de üstlenebilir kültür sözcüğü. Kültürün belki de en veciz ve rafine tanımı ‘insanın doğaya cevabı’ olarak yapılanıdır.

Bizi en çok heyecanlandıran fotoğrafların başında belki de bize başka bir kültürün görüntülerini sunan kareler gelir, çünkü bu karelerde içinde yaşadığımız kültürleri sorgulamak için taze bakış açıları, ipuçları buluruz.  Fotoğraf bunu yaparken kendisini nesnel bir belge olarak ortaya koyabileceği gibi şiirin incelikli yolunu da seçebilir.

Timurtaş Onan’ın Batı Toroslar’daki yaşama dair fotoğraflarının sergileneceği “Masumiyet Öyküleri” 12 Nisan’da Galeri ARK’ta fotoğraf severlerle buluşuyor ve şiirsel bir yolu seçerek bizi kendi yaşamımız ve kültürümüz üzerine düşünmeye davet ediyor.

tr_TRTurkish