Japon Şirket Anime Karakterlerle Evlenenlere Aile Yardımı Yapıyor

Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyen Tokyo merkezli şirketin sınırlı süreli teklifi, anime fanatiklerinin 2D eşler edinmesini sağlıyor.

Yakın zamanda internette dolaşıma giren anime karakterle evlilik için resmi başvuru formlarından sanal gerçeklik platformlarında yapılan anime düğünlerine Japonya’yı tam anlamıyla bir anime çılgınlığı sarmış durumda.

Gatebox adlı şirket, bu işi daha da ileri boyuta taşıyarak, anime karakterleriyle evlenenlere aile yardımı yapacağını duyurdu. Şirket, sistemi kötüye kullanmayı düşüneceklere geçit vermemek için evliliği yasal olarak belgelemenizi şart koşuyor.

Gatebox’ın internet sitesinde gerekli evlilik kayıt formu dört farklı tasarımda sunuluyor. Formlardaki bilgiler, sizin ve anime eşinizin isim bilgisiyle başlayıp epey detaya kadar iniyor. Gatebox ayrıca sizin ve anime eşinizle nasıl tanıştığınız, nasıl bir çift olduğunuz, nereye başvurduğunuz, birlikte en mutlu anınız ve gelinin kızlık soyadının mı kalacağını veya kocasının soyadını kabul edip etmeyeceğini gibi bilgiler de istiyor.

Düğün kayıt formunu dolduran adaylar, işe alındıklarında, aylık 5.000 Yen (45 ABD Doları) oranında bir evlilik ödeneği alacak. 

en.rocketnews24.com

 

 

tr_TRTurkish