Iron Maiden Altı Yıl Aradan Sonra İlk Yeni Şarkısını Yayınladı “The Writing On The Wall”

Heavy metal sahnesinin efsanevi grubu Iron Maiden bugün, heyecanla beklenen küresel bir YouTube video galasıyla yepyeni şarkısı “The Writing On The Wall”ı yayımladı.

Gitarist Adrian Smith ve şarkıcı Bruce Dickinson’ın ortak bestesi olan şarkı, bas gitarist Steve Harris ve yapımcı Kevin Shirley tarafından ortak üretildi ve leziz bir animasyon video ile paylaşıldı.

İngiliz grup bugünkü prömiyerden önce “Belshazzar’s Feast” isimli gizemli bir olayla ilgili ipuçları verip göndermelerde bulunmuş, birkaç haftadır süren söylenti ve tahminlerin uçuştuğu süreç sonrasında hayranlar ya yeni bir şarkı ya da albüm duyurusu beklentisine girmişti.

Şarkıcı Bruce Dickinson’ın başlangıçta şarkının videosu için bir konsepti olduğu söylenirken, bu konsept iki ödüllü eski Pixar yöneticisi ve uzun süredir Maiden hayranı olan Mark Andrews ve Andrew Gordon ile iş birliği içinde gerçekleşti ve Londra merkezli bir animasyon stüdyosu olan BlinkInk’den Nicos Livesey tarafından yönetildi

Bruce Dickinson video üretim süreciyle ilgili olarak “Şarkıya eşlik edecek konsept hakkında oldukça net bir fikrim vardı ve Mark ve Andrew ile Zoom’da tanıştığımda, hepimizin aynı dalga boyunda olduğumuz çabucak anlaşıldı” diyor ve ekliyor,

Videonun ortaya çıkma şeklinden gurur duyuyorum. Daha çok bir mini film gibi, gerçekten. Mark uyarlamayı inanılmaz resimli taslaklarıyla hayata geçirdiği anda işe yarayacağını biliyordum. Sanırım başardık ve hayranlarımızın da aynı fikirde olacağını umuyoruz. Aslında, bu hemen hemen Maiden hayranları tarafından yaratıldı.

Iron Maiden, son yirmi yıldır birlikte çalıştıkları yapımcı Kevin “Caveman” Shirley ile kaydedilen 2015 tarihli “The Book Of Souls” albümünden bu yana yeni bir müzik yayınlamamıştı. Eğer gelecek albümle ilgili söylenenler doğruysa yeni albüm Shirley tarafından üretilen altıncı Maiden albümü olacak.

tr_TRTurkish