İngiltere’de Kulüpler Futbola Mültecilerin Katkısını Kutluyor “Football Welcome”

Ülkedeki futbol kulüpleri, mültecilerin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana profesyonel futbola yaptıkları katkıyı kutlamak için, 22-23 Nisan tarihleri ​​arasında özel bir hafta sonu gerçekleştirilecek.

Premier League kulüpleri, İngiliz Futbol Ligi ve FA Bayan Süper Ligi’nin de dahil olduğu bir Af Örgütü girişimi olan ‘Football Welcomes’ı ConnectSport da destekliyor.

Kutlama, Birleşik Krallığa ilk gelen ve profesyonel futbol oynayanların gelişinin 80. Yıldönümüne denk getirildi.

Emilio Aldecoa, Sabin Barinaga, José Bilbao, Raimundo Pérez Lezama ve kardeşler José ve Antonio Gallego. Onlar, Guernica’nın 26 Nisan 1937’de bombalanmasından sonra Birleşik Krallık’a getirilen, İspanyol İç Savaşı’ndan kimsesiz kaçak çocuk mültecilerdi.

Kulüpler hafta sonu ücretsiz bilet, yerleşik olarak yaşayan müslümanlara yönelik bir tunuva, topluluk programlarına katılan mülteciler için başka bir turnuva düzenlemek, mülteci ile çalışan bir topluluk grubuna bir oyuncu ziyareti yapmak gibi çeşitli etkinlikler düzenleyecek…

‘Football Welcomes’, Uluslararası Af Örgütü’nün küresel çaptaki mülteci krizine uluslararası destek bulmak için gerçekleştirdiği “I Welcome” kampanyasının bir parçası. Eylül ayında başlayan kampanya, çatışma ve zulümden kaçan insanlarla, toplumların uyumu ve dayanışmayı teşvik etmek için yerel faaliyetler üzerine odaklandı.

tr_TRTurkish