25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali kapsamında tüm film gösterimleri ve etkinlikler 3-5 Mayıs tarihleri arasında İFSAK’ın İstiklal Caddesi Ayhan Işık sokaktaki salonlarında ücretsiz olarak gösterilecek.

Kısa film yönetmenlerinin her yıl heyecanla bekledikleri 39. İFSAK Kısa Film Yarışması’nın ödül töreni de festival kapsamında gerçekleşecek.

Ali Dalgıç ve Mustafa Naymanlar tarafından yapılan ön elemeyi elemeyi geçen filmler bu yılın tek seçicisi Ali Şimşek tarafından izlendi. En iyilerin belirlendiği yarışmanın ödül töreni 5 Mayıs Pazar günü saat 17:00-19:00 saatleri arasında İFSAK’da yapılacak. Ön elemeyi geçen filmler festival kapsamında İFSAK’da gösterilecek.

Emek Ödülü Nur Sürer’e

İFSAK Sinema Emek Ödülü’nün bu yılki sahibi oyuncu Nur Sürer oldu.

2009 yılında yaşamını yitiren yönetmen Ahmet Uluçay da festival kapsamında anılacak. Ahmet Uluçay’ın beş kısa filminin gösteriminin ardından Barış Saydam ile yönetmenin sineması üzerine bir de söyleşi yer alacak.

Festival kapsamında  bir diğer söyleşi ise yönetmen Derviş Zaim ile olacak. Ayrıca Derviş Zaim’in yeni çıkan kitabı Rüyet’in imza günü de söyleşi sırasında İFSAK’da yapılacak.

25. İFSAK Ulusal Kısa Film Festivali, uzun metraj sinema dünyasında ilgiyle izlenen Romanya sinemasının kısa film alanındaki başarılı örneklerini de izleyiciler ile buluşturacak.

İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali’nin ve İstanbul “Dimitrie Cantemir” Romen Kültür Merkezi ‘nin katkılarıyla oluşturulan bu bölümde Romanya’dan kısa filmler yer alacak.