Heavy Load 40 Yıl Aradan Sonra Yeni Albümüyle Geri Dönüyor

İsveç heavy metal dalgasını başlatan Heavy Load geri döndü. Grubun yeni albümü “Riders of the Ancient Storm” 6 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Heavy Load’un 1983 tarihli son albümü “Stronger than Evil”ın yayımlamasının üzerinden kırk yıl geçti. Kuzey dünyasının geri kalanından yıllar önce, şarkıları Viking temalarına ve varoluşsal sözlere girerek zamanının çok ötesinde bir harekete öncülük etti. Kompozisyonlar dramatiktir ve çok çeşitli ruh halleri yaratırken, tutkulu yenilikçilik ve yaratıcı coşku albümdeki her şarkıda daima parlamaktadır.

Viking metalin mucitleri ve İsveç doom soundunun babaları Heavy Load’un geri dönüş albümü “Riders of the Ancient Storm”, grubun bilinen sound’unu ve şarkı yazarlığını yansıtıyor. Grup ve No Remorse Records arasındaki anlaşma sayesinde, grubun tüm geçmiş kataloğu yüksek kaliteli yeniden yayınlar olarak geri geliyor. Kayıtlar bonus parçalar, daha önce hiç duyulmamış eski kayıtlar ve kapsamlı kitapçıklarla birlikte geliyor. Bu, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından uzun zamandır beklenen bir sürüm olurken bunu gelecekteki birçok konser takip edecek.

Heavy Load geri döndü!

Heavy Load 1974-1975’te Stockholm’de iki kardeş Ragne Wahlquist (vokal, gitar ve klavye) ve Styrbjörn Wahlquist (vokal ve davul) tarafından kuruldu. Wahlquist kardeşlerin vizyonu ve tutkusu her zaman grubun kararlı, müzikal yolculuklara çıkma ve müziklerini ve sözlerini dünyaya yayma dürtüsünün çekirdeğini oluşturdu.

İki yaratıcı zihin, heavy metal öncüleri olarak kendi geleceklerini şekillendirirken peşlerinden gelen grupların elinden tutmayı da ihmal etmedi. Yapımcılar ve Thunderload Stüdyosu’nun sahipleri olarak, Candlemass’ın çığır açan Epicus Doomicus Metallicus albümüyle başlayıp grubun ikonik Nightfall albümüyle devam eden ve kısa sürede Avrupa doom metalinin temelini oluşturacak bir sound şekillendirdiler. Yngwie Malmsteen, Morbid ve Hammerfall ile birlikte yeni alanların verimli keşfi durmayacaktı.

Gelecek albümün kapak görseli ve şarkı listesi hemen burada.

Heavy Load “Riders of the Ancient Storm” şarkı listesi:

Ride the Night

We Rock the World

Walhalla Warriors

Angel Dark

Slave No More

Raven Is Calling

Sail Away

Butterfly Whisperings (Bonus Track)

tr_TRTurkish