Duff McKagan, 2019’da solo albüm çıkarmayı planladığını açıkladı.

Guns N’ Roses’ın görkemli birleşme turnesi sırasındaki yolculuklardan ilham alındığı belirtilen albümde McKagan yapımcı Shooter Jennings ile iş birliği yaptı.

Son iki buçuk yıl boyunca dünyayı turlarken yaşamış olduğu kalp kırıklığı, öfke, korku, kafa karışıklığı ve bölünme gibi duyguların kendisini bu gerçeklerini anlatan şarkılara zorladığını ifade eden McKagan, bunu kızları için yaptığını ve gerçekten yapılması gerekliliği hissettiğini vurguluyor.

McKagan’ın solo albümü “Believe In Me”yi 1993 yılında yayımlamış “Duff McKagan’s Loaded” isimli grubuyla kaydettiği albüm “The Taking” 2011’de piyasaya sürülmüştü. McKagan, Mart 2018’de Los Angeles’daki Station House stüdyolarında albüm üzerinde çalışmaya başladı ve GNR’ın turne ayakları arasında da çalışmalarını sürdürdü.

McKagan yaklaşan solo albümü için kesin bir tarih belirlemedi, ancak albümün son rötuşları üzerinde çalıştıklarını belirtiyor.

Guns N ’Roses’ın “Not in This Lifetime” turnesi, 8 Aralık’ta Honolulu, Hawaii’deki konserle sonuçlanırken yeniden bir araya gelen topluluğun gelecek planları hakkında belirsizlik sürüyor.

Kapak Fotoğrafı: Scott Dudelson

Rollingstone.com