Gorillaz’dan Albüm Detayları, Turne ve İki Yeni Şarkı Var

Gorillaz, beklenen yeni albüm “The Now Now”dan iki yeni şarkı paylaştı.

Caz ve soul’un sembol isimlerinden George Benson ile iş birliği yaptıkları “Humility” ve “Lake Zurich” parçalarını art arda paylaşan topluluk, dinleyicileri yeni albümün havasına sokmaya başladı.

“The Now Now” 29 Haziran’da Warner Bros./Parlophone etiketiyle yayımlanacak. Albüm hareketliliğiyle birlikte topluluğu yaz aylarını muhtelif Avrupa şehirlerinde geçirip ekim ayında da Kuzey Amerika’yı dolaşacakları mini bir dünya turnesi bekliyor. 1 Haziran’da Almanya Nuremberg’de düzenlenen Rock Im Park ile tur açılışını yapacak grup 20 Ekim’de Los Angeles Demon Dayz Festival’e kadar turlayacak.

2001 tarihli kendi adlarını taşıyan çıkış albümleriyle birlikte fark yaratan tarzlarıyla hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan topluluk Blur efsanesi Damon Albarn’ın ortak yaratıcılığıyla yine dikkatleri çekmeyi sürdürüyor.

Simian Mobile Disco’dan James Ford ve Remi Kabaka’nın yapımcılığında gerçekleştirilen yeni Gorillaz albümü “The Now Now” George Benson, Jamie Principle ve Snoop Dogg gibi konuklarla da göze çarpıyor.

“The Now Now” şarkı listesi şu şekilde:

01 Humility [ft. George Benson]

02 Tranz

03 Hollywood [ft. Snoop Dogg and Jamie Principle]

04 Kansas

05 Sorcererz

06 Idaho

07 Lake Zurich

08 Magic City

09 Fire Flies

10 One Percent

11 Souk Eye

tr_TRTurkish