Fransa’da düzenlenen Dünya Kupası büyük bir başarıydı.

Stadyumlar genelde doluydu, beklenmedik bir taraftar kitlesi vardı, fark yaratmak isteyen spor kadınlarından gelen siyasi ve sosyal mesajlar etkiliydi ve hepsinden önemlisi, küçük kızların futbol oynama arzusu her zamankinden daha fazla: Bu Kadınlar Dünya Kupası gerçek bir başarıydı.

Fransız sahalarının kenarında fotoğrafçılar tarihe geçecek olan turnuvayı ölümsüzleştirdiler. Özellikle Getty Images için bu böyleydi. Fransa, Almanya ve Getty Images Kuzey Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Anne Boussarie şöyle konuştu:

“Kadınlar Dünya Kupası yaklaşık 30 yıldır var ve dünyanın takip ettiği bu 2019 turnuvası, kadın sporunun bakış açısı üzerinde önemli bir etkiye sahipti. Oyuncuların azminden tribünlerde yaşanan duygulara kadar, maçlar taraftarlarla dolu stadyumlarda gerçekleşti.

Her yıl düzenlenen 160 bin diğer etkinlikte olduğu gibi, FIFA tarafından yetkilendirilmiş tek ajans olan Getty Images’dan 11 fotoğrafçı turnuvanın tek bir anını kaçırmadı. Genel olarak, yarışma sırasında yaklaşık 520 bin çekim yapıldı! Getty Images düzenleme ekibi, bu eşi benzeri görülmemiş turnuvanın öne çıkan kısımlarında fotoğrafların arkasındaki hikâyeye bakıyor. ”

ABD takımının yarışma finalinde Hollanda’ya karşı kazandığı zafer. Bu fotoğrafta Julie Ertz Dünya Kupası ödüyle.


© Catherine Ivill/FIFA/Getty Images

Fransa, Güney Kore’ye karşı 4-0 kazandı. Bu görüntü, üç Koreli rakibinden kaçınmayı başaran Valérie Gauvin’in performanslarını özetliyor.


© Robert Cianflone/Getty Images

Yeni Zelanda ekibinden Ali Riley ve Kamerun ekibinden Aurelle Awona’nın gölgeleri ve uçan saçları.


© Elsa Garrison/Getty Images

Marta ve takım arkadaşlarının sevinci. Penaltı atışını gole çeviren Marta Vieira da Silva, beş Dünya Kupası turnuvasında gol atan tek oyuncu (erkek ve kadın) oldu.


© Elsa Garrison/Getty Images

Kanada ve Yeni Zelanda arasındaki maç, Grenoble’daki Stade des Alpes’de nefes kesici bir ortamda gerçekleşti.


© Naomi Baker/FIFA/Getty Images

Megan Rapinoe turnuvaya damgasını vurdu. Saha içinde ve dışında yaptıklarıyla manşetlerdeydi ve çeyrek finalde Fransa’ya karşı manşetlik bir performans sergiledi.


© Joosep Martinson/FIFA/Getty Images

1-0 gerideki Fransızlar ABD’ye karşı çeyrek finalin ikinci devresi öncesi motivasyon arıyorlardı.


© Richard Heathcote/Getty Images

Bu fotoğraf, Fransa’nın ABD’ye yenilmesinden sonra Eugénie Le Sommer’nin duygularını gösteriyor.


© Elsa Garrison/Getty Images

Lyon’da günbatımında stadyum ve taraftarlar.


© Joosep Martinson/FIFA/Getty Images

Kazanan takım Dünya Kupası ödülünü alıyor.


© Maddie Meyer/FIFA/Getty Images

kaynak