Dünyadaki Örümcekler Birlikte Çalışsa, Bir Yıl İçinde Tüm İnsanları Yiyebilir

Araknafobiadan mustarip olanlar okumaya devam etmeyebilirler, ama diğerlerimiz için de çok korkutucu (ve kuşkusuz iğrenç) olan bir gerçeği duymaya hazırlanın. Gerçek şu ki; örümcekler, eğer gerçekten isterlerse 7,2 milyar kişiyi bir yıl içinde yiyebilirler.

Bulgu, Washington Post’ta yayınlanan bir rapora dayanıyor. Uzmanlara göre, dünyanın bütün örümcek popülasyonunun tek bir yıldaki ağırlığını toparlarsanız, bu, dünyadaki insanların toplam ağırlığından daha fazla.

Araştırma, İsviçre’deki Basel Üniversitesi’nden Martin Nyffeler,  İsveç’teki Lund Üniversitesi’nden Klaus Birkhofer ve Almanya’daki Brandenburg Teknoloji Üniversitesi’nden Cottbus-Senftenberg tarafından yürütüldü. Bilim insanları, bulgularını Mart 2017’de Nature of Science dergisinde yayımladılar. Bulgu yeni olmamasına rağmen, hala tüyleri diken diken ediyor.

Nyffeler ve Birkhofer, dünyanın her yerindeki örümceklerin yılda 440,9 ila 881,8 milyon ton av yediklerini keşfetti. Dünyadaki tüm yetişkin insanların toplam ağırlığının 316.3 milyon ton olduğu tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, bütün insanları yeseler bile örümceklerin tam olarak doyması mümkün olmayabilir. Evet, 15 Aralık’ta hala aç olacaklardı.

Eğlenceli Bilgiler: Dünyadaki bütün örümcekler yaklaşık 25 milyon ton ağırlığındadır. WTSP’ye göre, bu 478 Titanik’in ağırlığına eşdeğer. İyi bir haber de verelim: Örümceklerin bizi yeme olasılığı yok. Onlar, sivrisinek ve karasinekler gibi böcekleri tercih ederler. Bu şekilde, aslında dostumuz bile sayılırlar. Bu nedenle, araştırmanın bulgularını düşünürken umutsuzluğa kapılmayın.

Kaynak: truththeory.com

fotoğraf: reddz

tr_TRTurkish